podomní prodej

Prodával hodinky před supermarketem. Strážníci je zabavili

Foto MMP

Šestnáctého března při kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek na ulici Plumlovská byla hlídka prostějovských strážníků upozorněna na muže, nabízejícího hodinky na parkovišti před supermarketem. Strážníci muže kontaktovali.

"Jednalo se o pětačtyřicetiletého cizince, který měl u sebe jedenáct kusů hodinek a uvedl, že je chtěl zpeněžit. Svým počínáním se dopustil přestupkového jednání," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že zboží mu bylo odebráno. Záležitost byla předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu. (red)

 

Porušili nařízení obce

ilustrační foto

Ve čtvrtek 8. února v odpoledních hodinách prostějovští strážníci vyjížděli na oznámení o podomním prodeji na ulici Martinákova. Na místě byli zjištěni čtyřiačtyřicetiletý muž a dvaačtyřicetiletá žena, zastupující energetickou společnost. 

"Dvojice uvedla, že obchází budoucí zákazníky a nabízí jim služby spojené s energetikou. Hlídkou byli upozorněni na platnost nařízení obce, kde je Tržním řádem podomní a pochůzkový prodej v Prostějově zakázán a vyzváni k zanechání protiprávní činnosti," informovala strážník Tereza Greplová. Dvojice svým jednáním porušila obecně závazný právní předpis - Tržní řád, a tím se dopustila přestupku dle § 4 odst. 1 zákona 251/2016 Sb. Celá záležitost byla postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení. O tom strážníci ženu a muže poučili. (red)

 

Podomní prodejce zapomněl na zákaz

ilustrační foto ceskajustice.cz

V pátek 19. ledna v jednu hodinu odpoledne vyjížděla hlídka strážníků na oznámení, které se týkalo podomního prodeje na jednom z prostějovských sídlišť. Starého pána oslovil mladý muž ohledně energií.

"Strážníkům se podařilo přistihnout na místě muže, jenž nabízel služby energetické společnosti. Dále bylo zjištěno, že údajný prodejce oslovil osmdesátiletého muže s úmyslem mu nabídnout levnější energie. Dvacetiletý muž je svým jednáním podezřelý z přestupku a za nerespektování zákazu podomního prodeje na území města Prostějova mu hrozí pokuta až do výše 100 000 korun," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

 

 

Hyenismus! Podvodníci využívají zhlédnuté úmrtní parte!

ilustrační foto ber

Včera PvNovinky informovaly o podvodníkovi, který se na základě podvodu s vracením zálohy za elektrickou energii pokusil podvést staršího člověka. Redakci se ozval muž, jehož tatínka chtěl okrást další podvodník. A využil k tomu úmrtí manželky.

„Nedávno přišel na adresu dopis na maminku. Bylo tam rukou psáno, ať si táta neprodleně přihlásí energie k jinému dodavateli, že by mohlo dojít k odpojení, protože jsou energie psané na mámu. Ať zavolá na uvedené číslo a domluví si schůzku u pracovníka. Bylo mi to divné, bylo to psané rukou, nikde žádné razítko. Táta jel s dopisem do Olomouce do ČEZu a tam mu řekli, že je to podvod, že energie jsou psané na jeho jméno a oni nic rukou psané neposílají,“ uvedl muž.

Pozor na "elektrárenského" podvodníka!

ilustrační foto ds-pv.cz

Do redakce došlo dnes odpoledne upozornění od jednoho z našich čtenářů. Varuje před mužem, který dnes v Kostelecké ulici navštívil v bytě seniora s tím, že mu chce vrátit přeplatek za elektrickou energii.

„Dovolte, abych upozornil na osobu (možná jde o organizovanou skupinu osob), která obchází zejména lidi staršího věku pod záminkou např. řešení smluvních pokut distributorů elektrické energie, vracení přeplatku na zdravotním pojištění atd. Kreativita osoby je jistě bezbřehá. Dnes dopoledne se taková osoba objevila v panelovém domě pro sociálně slabší občany a pro důchodce na Kostelecké 17 — pod záminkou vracení přeplatku právě na zdravotním pojištění kontaktovala osobně jednoho ze starších obyvatel. Měla údajně vracet tři tisíce korun, v hotovosti měla však čtyři.

Varujeme před podomními prodejci energií!

ilustrační foto MMP

Město Prostějov upozorňuje občany, že po městě obchází podomní prodejci, kteří pod údajnou záštitou města Prostějova nabízejí levnější dodávky elektrické energie a zemního plynu.

"Město se od podobných aktivit distancuje! Zároveň upozorňujeme na skutečnost, že podomní prodej je v našem městě zakázaný a je třeba v takových případech ihned volat Městskou policii Prostějov," upozorňuje magistrát. (red)

 

Stále platí: podomní a pochůzkový prodej je ve městě zakázán!

ilustrační foto ber

Zákaz podomního prodeje někteří lidé neakceptují. Argumentují výmluvami a neznalostí zákona.

„Ne jinak tomu bylo v minulém týdnu. Okolo jedenácté hodiny 14. března jsme přijali oznámení o pohybu cizích osob, které zvoní na byty a nabízejí levnější energie v domě v ulici Marie Pujmanové. Přivolaná hlídka však v prostorách domu nikoho z nich nezastihla. Na druhý den, téměř ve stejnou dobu, tentokrát v ulici Jana Zrzavého, nám byla nahlášena dvojice prodejců, kteří přesvědčovali tamní obyvatele na přepis plynu a elektřiny. V obou případech stihli před příjezdem strážníků nasednout do vozu a odjet.

Pozor na podomní prodejce energií

ilustrační foto

 

Cena elektřiny pro české domácnosti v roce 2016 opět klesne. Vyplývá to z aktuálních cen silové elektřiny. Cena plynu bude s největší pravděpodobností stagnovat, protože složka určovaná státem dle Energetického regulačního úřadu nepatrně zdraží (cca o 4,74 procenta). Přitom zákazníci mohou mít cenu energií ještě levnější. Nicméně je třeba mít se na pozoru a především pro maloodběratele platí, aby nenaletěli takzvaným podomním překupníkům nebo takzvaným „šmejdům“.

Právě ti v posledních měsících přicházejí s různými novými formami prodejních akcí a energie není výjimkou. „Nátlak, plané sliby, různé rádoby „výhodné“ akce, v kterých naopak spotřebitel výrazně prodělá, to vše je nástrojem podvodníků a různých podomních prodejců,“ varuje Česká obchodní inspekce.

My nic neprodáváme!, hájili se podomní prodejci

ilustrační foto dTest.cz

 

Na základě telefonického oznámení strážníci přistihli prodejce, kteří nabízeli bydlícím výhodnější sazbu energií. Pochvalu si zaslouží oznamovatelka, která jakoukoliv nabídku rezolutně odmítla a dotyčné upozornila, že jejich činnost je v Prostějově zakázána.

"Na její výtku však mladíci zareagovali jen tím, že přešli k vedlejšímu domu, kde chtěli pokračovat v činnosti. Hlídkou byli oba pánové poučeni o porušení Tržního řádu, který zakazuje jakýkoliv pochůzkový či podomní prodej, tedy i nabízení služeb," popsala incident strážník Jana Adámková. Blokovou pokutu na místě zaplatit odmítli. Tímto se celá událost postupuje správnímu orgánu, který má možnost udělit pokutu do výše 30 000 Kč. (red)

Zavolal na městskou policii, podomní prodejci utekli

ilustrační foto internet

 

Ve středu v podvečerních hodinách nahlásil jeden z obyvatel Prostějova na linku 156 skupinu osob, která zvoní na byty a nabízí změnu dodavatelů energií. Hlídka již skupinu prodejců ovšem nenalezla.

Strážníky při příjezdu zkontaktoval oznamovatel s tím, že mladíci po jeho telefonátu okamžitě dům opustili. Hlídka prověřila i blízké okolí, ale prodejce nenalezla. "Tržní řád v Prostějově zakazuje podomní prodej, a to pod pokutou až 30 000 Kč ve správním řízení. Pokud se jedná o fyzickou osobu podnikající je pokuta ve výši až 200 000 Kč. Strážník má dle zákona možnost udělit na místě blokovou pokutu do 1000 Kč," upozornila strážník Jana Adámková. (red)