pohřešovaná osoba

Prostějovan Pavel Swiatek je od neděle nezvěstný. Viděli jste jej?

foto FB Kateřina Mazáčová

Na profilu přítelkyně Pavla Swiatka Kateřiny Mazáčové se objevila prosba. Její přítel odešel v neděli z domu a od té doby jej nikdo neviděl.

Kateřina se nám ozvala s tím, že odchází na policii hlásit jeho zmizení. Pokud o jeho pobytu cokoliv víte, napište paní Kateřině na FB: https://web.facebook.com/kaateenkka.

Děkujeme! (red)

Pohřešuje se Richard Frydrych. Zdržovat by se mohl i na Prostějovsku!

Foto PČR

Dne 20. 8. 2017 bylo vyhlášeno pátrání po pohřešovaném Richardu Frydrychovi. Osmatřicetiletý muž s trvalým bydlištěm v Ženklavě na Novojičínsku odešel 19. srpna 2017 v době okolo 14 hodin ze svého bydliště. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu a je nekontaktní. Je možné, že může být ohrožen na životě. Je zjištěno, že by se mohl pohybovat v okolí vodních ploch v okresech Prostějov, Vyškov a Mikulov.

"K popisu pohřešovaného uvádíme, že se jedná o muže ve věku 38 let, vysoký 198 cm, střední postavy, má hnědočerné krátce střižené vlasy, hnědé oči. Na sobě měl v době odchodu oblečenou světlozelenou mikinu s kapucí, s bílým nápisem v kruhu přes hruď, šedo bílé tepláky a tmavě modrošedé sportovní boty," uvedl komisař Petr Směták.

Žena pohřešovala partnera. Byl nalezen ve věznici

ilustrační foto

V neděli 22. ledna 2017 ve večerních hodinách oznámila devětatřicetiletá žena z obce na Prostějovsku, že již tři dny postrádá svého partnera. Ten měl z místa bydliště odejít ve čtvrtek v ranních hodinách. 

Policisté po muži ihned začali pátrat. Po prověření známých muže i nemocničních zařízení v okolí se policisté s dotazem obrátili i na Generální ředitelství Vězeňské služby ČR. "Kolegové z vězeňské služby policistům potvrdili, že pohřešovaný muž již v den svého zmizení nastoupil do výkonu trestu odnětí svobody do vazební věznice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ve vězení si bude odpykávat tříměsíční trest za své dřívější protizákonné jednání. (red)

Policisté stále pátrají po muži, jenž odjel z domu a již se nevrátil

ilustrační foto

Devětapadesátiletý muž odjel dne 3. 10 2016 kolem šesté hodiny ranní autobusem z Křelova-Břuchotína směrem na Olomouc. Do místa bydliště se však do současné doby nevrátil, a ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Policisté po něm stále usilovně pátrají a o pomoc znovu prosí i veřejnost.

Miloslav Matějů je vysoký mezi 185 - 190 cm, má mírně shrbenou chůzi. Má šedivé vlasy, dlouhé asi deset cm, česané na pěšinku. Je oholen. V době odchodu měl na sobě modré rifle a na zádech šedý batoh.

"Prosíme občany, kteří pohřešovaného muže někde viděli nebo ví, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu ČR, nebo volali na linku 158," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Policie pátrá po devítileté dívce! Unesla ji psychicky nemocná matka

Foto PČR
Policie pátrá po devítileté Natálii Běčákové z Frýdku-Místku, kterou před týdnem na Mladoboleslavsku vyzvedla psychicky nemocná matka Marie a odvezla ji neznámo kam. Vzhledem ke společenským vazbám nemocné ženy policie předpokládá, že se dítě může nacházet kdekoli na území České republiky.

Matka si dceru vyzvedla ráno 19. července u rodinné známé v obci Prodašice na Mladoboleslavsku. Pátrání vyhlásila policie v pondělí v systému dítě v ohrožení. Matka by se podle policie měla pohybovat v autě Škoda Felicia tmavě modré barvy, SPZ 3T5 77 68.

Policie ČR pátrá po pohřešovaném seniorovi!

ilustrační foto

Policie ČR pátrá po pohřešovaném seniorovi, BULEJ JAROSLAV, narozený: 22. 9. 1948, trvale bytem Olomouc. Pohřešovaný senior byl naposledy viděn 27. května odpoledne. O dva dny později byl v telefonickém kontaktu se svou dcerou. Do té doby se do místa svého bydliště nevrátil a jeho mobilní telefon je nedostupný. 

"Senior je vysoký kolem 180 cm. Má pomalou chůzi. Držení těla je nachýlené dopředu. Popis oblečení není znám. Pravidelně užívá léky na srdce a ledviny, které však zůstaly v místě bydliště. V minulosti nebyl senior nikdy oficiálně pohřešován.

Stařenka odešla včera z domova. Nevrátila se. Neviděli jste ji?

Foto PČR

Po 82leté Marii Novákové z Liboše u Štěpánova pátrá rodina, policisté i hasiči. Dosud bezúspěšně. 

„Pohřešovaná seniorka měla odejít z místa svého trvalého bydliště v neděli s ráno po sedmé hodině směrem ke své rodině žijící ve stejné obci, kde však nedošla. Do této chvíle se domů nevrátila,“ informovala policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Seniorka je psychicky nemocná, mohla by na první pohled působit zmateně. Chodí sama, bez hole. Je vysoká kolem 160cm, váží asi 70 kilogramů. Má bíle vlasy po ramena. V době odchodu z domova měla oblečené zelené tepláky, blíže nezjištěný svetr a na nohách obuté kárované kotníkové papuče. Na hlavě mohla mít šátek. Pravidelné léky neužívá.

Hledá se patnáctiletá Gizela

ilustrační foto

Patnáctiletou Gizelu Kokiovou hledají prostějovští policisté a rodina. Dívka je pohřešovaná od 11. dubna.

Gizela Kokiová je 140 cm vysoká, hubené postavy. Má černé oči a hnědé vlasy. Jakékoli informace o pohřešované dívce sdělte policistům na bezplatnou linku 158. (red)

Policie hledá Gabrielu

Foto PČR

Gabrielu VÖRÖŠOVOU hledají prostějovští policisté. Dívka má bydliště v okrese Prostějov.

Sedmnáctiletá dívka je v pátrání od 27.3.2016. Je vysoká 158 až 160 cm, hubené postavy. Má hnědé oči a hnědé vlasy. Jakékoli informace o hledané dívce sdělte policistům na bezplatnou linku 158. (red)

Dominiku opět hledá policie!

Foto PČR

Sedmnáctiletou Dominiku Volfovou hledá od osmého března mimo rodiny i prostějovská policie.

Dominika Volfová má bydliště v okrese Prostějov. Dívka je přibližně 152 cm vysoká, hubené postavy. Má černé vlasy a hnědé oči. Jakoukoli informaci o Dominice sdělte policistům na linku 158. (red)