pokladna

Jedete do Chorvatska? Sbírejte účtenky a vyhrajte zájezd!

ilustrační foto

 

Soutěž s názvem „A kde je účet?“ vyhlásilo pro Čechy chorvatské ministerstvo financí. Cílem je, aby lidé začali lépe vnímat elektronickou evidenci tržeb (EET), kterou chce zavést ministr financí Andrej Babiš. Vicepremiér se inspiroval právě chorvatským systémem.

Stačí nasbírat dvacet účtenek za nákupy v Chorvatsku od 1. srpna do 2. října letošního roku a poslat je na adresu Chorvatské Loterie. Výherce má získat zájezd pro dvě osoby do Chorvatska na léto příštího roku v hodnotě asi padesáti tisíc korun.

„Myšlenka uspořádat takovou loterii napadla chorvatského ministra financí Borise Lalovace během jeho červnové návštěvy v Praze, kde po dobu dvou dní diskutoval s českou veřejností a novináři o reálných zkušenostech s e-tržbami v Chorvatsku,“ řekl ministr financí Andrej Babiš.

Vykradená pokladna z obchodu v Plumlovské se válela v ulici Hliníky

ilustrační foto

 

V noci ze 4. 5 na 5. 5. 2015 došlo ke vloupání do jedné z prodejen na ulici Plumlovské v Prostějově. Zatím neznámý pachatel do prodejny vnikl po poškození dveří a odcizil z ní pokladnu se 2 800 korunami. 

"Pokladna, ale již prázdná, byla později nalezena odložená na ulici Hliníky. Celková škoda odcizením a poškozením byla vyčíslena na 13 800 korun. V případě zjištění pachatele mu za přečin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Policisté na případu intenzivně pracují a po pachateli pátrají", uvedla Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje. (red) 

Zmizela pokladna s padesáti tisíci

ilustrační foto internet

 

O padesát tisícovek je bohatší zloděj, který ukradl příruční pokladnu v jedné z prostějovských restaurací. Hrozí mu až pětileté vězení.

 

"Pokladnu pachatel odnesl z neuzamčené místnosti v době od 27. do 28. srpna," potvrdila informaci policejní mluvčí Irena Urbánková. Za krádež mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. (red)