policie

Policisté hledají Martina Hudečka!

Foto PČR

Přerovští policisté pátrají po 40letém muži trvale žijícím v okrese Přerov. Hledaný se v poslední době pohyboval v Přerově a je předpoklad, že zde stále pobývá. Muže hledá Okresní soud Olomouc. V pátrání je od 15. října 2019 pro trestnou činnost majetkového charakteru.

Hledaný je plnoštíhlé 178 centimetrů vysoké postavy, vážící okolo 95 kilogramů. Má tmavohnědé, kratší cca 5 – 7 centimetrů dlouhé rovné vlasy a hnědé oči. Hledaný v minulosti nosil povětšinou krátký plnovous. Hledaný muž má zažloutlé zuby.

OBRAZEM: Dnes se na radnici udělovala čestná ocenění

Foto MMP

Konkrétně "Čestný odznak Městské policie Prostějov ZA VĚRNOST I. stupně - za 25 let služby", "Čestný odznak Městské policie Prostějov ZA ZÁSLUHY", "Čestnou plaketu Městské policie Prostějov" a Poděkování vedoucího Územního odboru PČR Prostějov. Čestná ocenění si z rukou primátorky města Prostějova Aleny Raškové převzali tito nominovaní.

Čestný odznak Městské policie Prostějov ZA VĚRNOST I. stupně - za 25 let služby:

Str. Petr BOROVIČKA

vykonává funkci zástupce velitele 1. směny hlídkové služby

Str. Oldřich KOVAŘÍK

vykonává funkci vedoucího přestupkového oddělení, v rámci možností zastupuje i na operačním středisku při řízení směn hlídkové služby

Str. Jiří NAVRÁTIL

vykonává funkci zástupce velitele 4. směny hlídkové služby

Str. Jan SVOZIL

vykonává funkci instruktora služebního výcviku

 

Čestný odznak Městské policie Prostějov ZA ZÁSLUHY:

Lupiči přepadli dodávku s penězi. Honička zastavila policisty u Vícova

ilustrační foto PČR

V noci na neděli uzavřela policie dálnici D46 na rozhraní Vyškovska a Prostějovska. Podle informací PvNovinek zde došlo k loupežnému přepadení dodávky s penězi. Ozbrojené lupiči zastavili na dálnici provoz. Jejich stopu sledovali policisté až k Vícovu, kde je zastavily propíchané pneumatiky.

„Kolem jedné hodiny ranní došlo ve vzdálenosti 8,4 kilometru dálnice D 46 ve směru na Olomouc k loupežnému přepadení. Při samotné události nebyl nikdo zraněn,“ uvedl Pavel Šváb z jihomoravské policie. Dálnice kvůli tomu byla zhruba od dvou do devíti hodin uzavřená v obou směrech. Kvůli ohledání místa události. Podle prvotních výsledků prověřování spolupachatelé pravděpodobně zastavili provoz na dálnici tak, aby samotný čin, ke kterému došlo zhruba o 200 metrů dál, proběhl beze svědků.

Policejní hemžení u Romže u cyklostezky na Smržice

Foto čtenář

Do redakčního e-mailu nám přišly fotografie zachycující policejní vozy i vůz kriminalistů u řeky Romže, v blízkosti cyklostezky směrem na obec Smržice.

"Šel jsem venčit psa, když kolem mě projela policejní vozidla, následoval je i vůz kriminalistů. Vypadá to, že vytahují z auta nosítka, doufám, že se nikomu nic zlého nestalo", napsal k zaslaným fotografiím čtenář Petr.

Dotaz jsme směřovali na tiskovou mluvčí Policie České republiky, Irenu Urbánkovou. Její odpověď byla následující: "Krátce před čtrnáctou hodinou jsme přijali oznámení o nálezu utonulého muže v korytě řeky Romže. K přesnému určení příčiny úmrtí bude nařízena pitva. Veškeré okolnosti a souvislosti jsou v šetření", podala prvotní informace. (red)

Policisté chystají bezpečnostní opatření k volbě prezidenta ČR

ilustrační foto PČR

V souvislosti  s nadcházející volbou prezidenta České republiky, která proběhne v prvním kole 12. ledna a 13. ledna 2018 a v případě konání druhého kola ve dnech 26. a 27. ledna 2018, je připraveno policisty Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje bezpečnostní opatření k ochraně veřejného pořádku a zajištění nerušeného průběhu voleb.

Policisté budou úzce spolupracovat s jednotlivými volebními komisemi, a to za účelem přijetí nezbytných opatření k odstranění nežádoucích jevů, které by mohly narušit důstojný průběh voleb. Spolupráce s volebními komisemi bude pokračovat i po uzavření volebních místností s cílem předejít případným komplikacím při sčítání či převozu volebních výsledků.

Policisté jsou na nádraží spokojeni. Ubylo i kriminality

ilustrační foto PČR

Dvacátého listopadu 2017 se do nově zrekonstruované budovy na prostějovském hlavním nádraží přestěhovali policisté z obvodního oddělení policie Prostějov 2 z dosavadního působiště ve Vrahovicích. Záhy je následovali kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality a oddělení kriminalistické techniky služby kriminální policie a vyšetřování. Policisté si chválí nové prostory, veřejnost úbytek kriminality. 

"Od té doby, co jsou tady policisté zpátky, ubylo kapesních krádeží, nevyskytuje se zde tolik bezdomovců, kteří obtěžovali cestující nejrůznějšími způsoby. Jsme rádi, že se sem vrátili, občas to tady, hlavně večer a o víkendech, bylo o strach," nechala se slyšet pracovnice jedné prodejen v hale nádrží. 

Stěhování skončilo, policisté zpět při běžné práci

Foto PČR

V pondělí 20. listopadu 2017 se obvodní oddělení policie Prostějov 2 z dosavadního působiště v ulici Karolíny Světlé v místní části Prostějova - Vrahovicích přestěhovalo do nových prostor u hlavního vlakového nádraží na adrese Janáčkova 2 v Prostějově. Stěhování proběhlo bez větších problémů a v pondělí úderem patnácté hodiny byl na nové policejní služebně zahájen řádný provoz. 

"Přesto je třeba odstranit množství nedostatků a doplnit některé drobnosti. Na tom budeme usilovně pracovat již za provozu. Věříme, že přestěhováním do nových prostor se ještě zvýší kvalita služeb, které Policie České republiky občanům poskytuje. S ohlédnutím ke geografickému rozložení územní působnosti obvodního oddělení se domníváme, že přemístění blíže středu města a k autobusovému a vlakovému nádraží bude pro obyvatele tohoto území přínosem.

Obvodní oddělení PČR Prostějov 2 se právě stěhuje

Foto PČR

Dnes v době od 7:00 do 15:00 hodin probíhá stěhování sídla policistů obvodního oddělení Prostějov 2 z dosavadního působiště v ulici Karolíny Světlé stěhuje do nových prostor u Hlavního vlakového nádraží v Janáčkově ulici 2 v Prostějově. Během stěhování v době od 7:00 do 15:00 hodin veškerou agendu obvodního oddělení Prostějov 2 převezmou kolegové na obvodním oddělení Prostějov 1 na adrese Újezd 12, Prostějov.

"V uvedenou dobu budou mimo provoz i telefonní linky stěhovaného útvaru, proto vyzýváme veřejnost, aby v případě potřeby svá oznámení podávala výhradně na lince tísňového volání č. 158. V případě neodkladných dotazů se lze telefonicky obrátit i na policisty stálé služby obvodního oddělení Prostějov 1 na čísle 974 781 651.Běžná činnost obvodního oddělení Prostějov 2 bude v nových prostorách obnovena nejpozději v pondělí 20. listopadu 2017 v 15:00 hodin. Všechny dosavadní telefonické a e-mailové kontakty zůstanou beze změny", uvádí policie.

OBRAZEM: Devět desítek nakupujících dostalo tašku s reflexním pruhem

Foto PČR

Přesně po roce uskutečnili policisté v prostějovské oblasti ve spolupráci s pojišťovnou Generali druhý ročník preventivní akce, při které se zaměřili na jinak nedostupnou cílovou skupinu obyvatel. Tou jsou lidé, kteří se většinou pohybují pouze v místě bydliště v odlehlejších obcích, tedy zejména osoby seniorského věku a maminky na mateřské dovolené. 

Jednou z priorit Policie ČR je také snižování následků dopravních nehod nemotorizovaných účastníků silničního provozu. A právě chodci v menších obcích se často musí pohybovat po silnicích bez možnosti vyžití chodníků pro chodce. Tím se stávají zranitelnými. Snížit toto riziko a pokusit se tomu zabránit byl cíl čtvrteční akce. Zejména přes zimní období je totiž často snížená viditelnost a motorista může snadno nevhodně oblečeného a nevybaveného chodce přehlédnout.

Policisté se stěhují na nádraží. V pondělí

ilustrační foto ber

V pondělí 20. listopadu 2017 se obvodní oddělení policie Prostějov 2 z dosavadního působiště v ulici Karolíny Světlé přestěhuje do nových prostor u Hlavního vlakového nádraží v Janáčkově ulici 2 v Prostějově.

"Během stěhování v době od 7 do 15 hodin veškerou agendu obvodního oddělení Prostějov 2 převezmou kolegové na obvodním oddělení Prostějov 1 na adrese Újezd 12, Prostějov. V uvedenou dobu budou mimo provoz i telefonní linky stěhovaného útvaru, proto vyzýváme veřejnost, aby v případě potřeby svá oznámení podávala výhradně na lince tísňového volání č. 158. V případě neodkladných dotazů se lze telefonicky obrátit i na policisty stálé služby obvodního oddělení Prostějov 1 na čísle 974 781 651," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.