Prostějovské kulturní léto

Společné zpívání bylo úžasné, pějí chválu Proměny

Foto Lukáš Andrýsek

Na koncertu, který se konal minulý čtvrtek 15. července, nazvaném NAPŘÍČ MUZIKÁLY A OPERETOU, byl hlavní hvězdou večera Radim Schwab, dále živý band a hostem Tereza Mátlová. Celé vystoupení okořenil prostějovský pěvecký sbor Proměny.

„Byla čest zpívat po boku úžasného zpěváka a herce. Měly jsme možnost s Radimem spolupracovat na několika nádherných a známých písních. Z kladných ohlasů publika vyplynulo, že naše společné zpívání bylo úspěšné. Dobré pocity z vydařeného zpívání trvají dodnes a těšíme se na další možnou spolupráci", uvedla sbormistryně pěveckého sboru Proměny Lenka Dohnalová. "Děkujeme za organizaci paní Martině Drmolové“, přidala chválu sbormistryně. (red)

Bohemian Rhapsody zcela zaplnila náměstí!

Foto MMP

Ve čtvrtek nabídlo Prostějovské kulturní léto další lahůdku. V prostoru u muzea se rozvinul příběh, který oslovil miliony lidí po celém světě. Nejinak tomu bylo v Prostějově, kde na promítání filmu Bohemian Rhapsody pod širým nebem dorazily stovky lidí.

"I když jsme nechali přidat spousty laviček, množství lidí stálo či si přineslo vlastní židličky i deky. Vydrželi ovšem do konce, což mne velmi těší. Myslím, že se nám záměr vrátit život do centra Prostějov daří," sdělila PvNovinkám náměstkyně primátora Milada Sokolová a dodala: "Ne vždy odcházím z akce zcela šťastná... Jsem! Bylo to úžasné! "

Stejný názor mají i diváci, kteří letní kino označují za vynikající nápad. "Byli jsme s manželem velmi spokojeni, nevadilo, že jsme oba ráno před pátou vstávali do práce. Stálo to za to," netajila se paní Irena.

Prostějovské léto nabízí několik discgolfových turnajů u hvězdárny!

ilustrační foto plakát

V pořadí druhý discgolfový turnaj pořádá v úterý v Kolářových sadech v Prostějově Sportcentrum DDM. Akce i pro celé rodiny začne v sedmnáct hodin.

Soutěž je určena všem, nejen rodinným týmům. "Prezentace je v sedmnáct hodin u hvězdárny, začátek v 17,20 hodin," přidal pozvání za pořadatele Jiří Novák. Disky jsou k zapůjčení, vše je bezplatné. (red)

Prostějovské léto nabídne Mirai, Calltu, Sto zvířat i Xindla X!

ilustrační foto kapela Mirai

Letošní Prostějovské léto 2019 bude odlišné od předchozích. Frekvence pořádaných akcí na náměstí totiž stoupla, a tak se každý týden můžeme těšit minimálně na jednu. Pestrá je i nabídka koncertů.

Úvodní koncert bude patřit stále oblíbenějšímu Pavlu Calltovi, který vystoupí na hlavním náměstí 20. června. Následovat bude 18. července kapela Mirai, 1. srpna Sto zvířat, 5. srpna na náměstí zazní muzikálové hity v podání Terezy Mátlové a Radima Schwaba, které doprovodí prostějovský pěvecký sbor Proměny. Závěr léta bude patři kapele Desmod a následně Xindlu X, který vystoupí 28. srpna," vypočítala náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Co nebídne červnové kulturní léto? Discgolf, tanec i zvířata

ilustrační foto plakát

Kulturní PROSTĚJOVSKÉ LÉTO 2019 je již za humny. Hned první měsíc, červen, nabídne bohatý program.

Můžeme se těšit na discgolf, soutěže, hudbu, tanec či vyjížďku na kolečkových bruslích. Nebude chybět ani vycházka a setkání se záchranáři zvířat. (red)

OBRAZEM: Prostějovské léto ukončil Janek Ledecký

Foto MMP

Poslední akcí letošního Prostějovského léta byl koncert Janka Ledeckého. Uskutečnil se v pátek 31. srpna.

Populárního zpěváka, muzikanta a skladatele si přišly poslechnout stovky lidí. (red)

OBRAZEM: Večer s Pekařem a Poetikou zaplnil náměstí

Foto MMP, L. Andrýsek

Pop - rap a objev roku 2016 se včerejšímu Prostějovskému létu líbily. Závěr letošního Prostějovského léta nastane právě dnes. 

Nejprve od patnácti hodin budou na náměstí profesionálové z Nemocnice Prostějov předvádět, jak poskytnout první pomoc. O tři hodiny později zahraje kapela Jamiroquai Tribute Band hrající funk, soul a pop, aby na závěr zahrál zaplněnému náměstí Janek Ledecký s kapelou. (ber)

OBRAZEM: Čtvrtek nabídl Léto s Fantomem

Foto LA

Čtvrtek patřil v Prostějově patřit opět kulturnímu létu. 

Od osmnácti hodin se představil moderní popový bigband The People a také netradiční sporty s Ekocentrem Iris. Od 20 hodin vystoupili na hlavním náměstí Kateřina Brožová a Radim Schwab s hity z Muzikálu Fantom opery. (ber)

Prostějovské léto nabídne Večer s Fantomem

ilustrační foto Fantom opery

Čtvrtek bude v Prostějově patřit opět létu. A také hudbě a hrám.

Od 18 hodin se můžete těšit na moderní popový bigband The People a také netradiční sporty s Ekocentrem Iris. Od dvaceti hodin vystoupí na hlavním náměstí Kateřina Brožová a Radim Schwab s hity z Muzikálu Fantom opery. (ber)

 

OBRAZEM: Prostějovské kulturní léto nabídlo Stracené Ráj

Foto MMP

Ani včerejšek není výjimkou v programu Prostějovského léta 2018. Nabídl koncerty i hrátky se zvířátky.

Soutěže pro děti nabídlo Ekocentrum Iris na prostějovském hlavním náměstí od 18 hodin, ve stejnou dobu vystoupila prostějovská crossoverová kapela Kervežekson.

Od dvaceti hodin náměstí rozezněly hity kapely Stracené Ráj, která se "narodila" v Mezicích u Olomouce. (ber)