Ptení

Vyrazte do Ptení

Foto Stáje M+M zfp s.r.o.

 

Ať už vlakem, autem, či na kole, zastavte se na ranči ve Stájích M+M zfp s.r.o. ve Ptení.

Je tu pro vás spousta novinek. LUČNÍ KNIHOVNA, kde se v nádherné krajině uprostřed přírody můžete začíst a posedět ve stínu.

Také je tu nový BOSÝ CHODNÍK, který vás a vaše nohy otestuje, jak jste vnímaví a citliví.

Čekají tu na vás další příjemná zákoutí, kde můžete v klidu posvačit a odpočinout si.

Najdete i novou NAUČNOU STEZKU, která je sestavena z 5 cedulí, jejichž informace vám více přiblíží činnost našeho ranče…

Při procházce uvidíte koně pasoucí se na loukách a někdy se k nim připojí i zajíci a srnky.

Kraj opravil na Prostějovsku další silnici. Mezi Ptením a Holubicemi

foto Olomoucký kraj

V uplynulých dnech skončila rekonstrukce silnice mezi obcemi Ptení a Holubice na Prostějovsku. Opravy více než kilometr dlouhého úseku přišly na zhruba sedmnáct miliónů korun. Peníze získal kraj z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

 

„Silnice v této části Prostějovska patří mezi ty, které jsou výrazně zatížené nákladní dopravou. To platí i pro cestu mezi Ptením a Holubicemi. Oprava už byla skutečně nezbytná,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Rekonstrukcí prošel průtah Holubicemi i silnice vedoucí do Ptení. Stavební firma v obci vyměnila obrusnou vrstvu a upravila nezpevněné krajnice. V úseku mezi vesnicemi pak proběhly práce, jejichž výsledkem je obnovený povrch vozovky.

Řidič nadýchal v poledne 2,65 promile

ilustrační foto Policie ČR

V neděli po poledni kontrolovali plumlovští policisté na komunikaci mezi obcemi Ptení a Vícov Škodu Fabii a jejího sedmačtyřicetiletého řidiče. Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 2,65 a 2,68 ‰ alkoholu v dechu. 

Muž se změřenými hodnotami souhlasil a požití alkoholu před jízdou přiznal. Konkrétně přiznal vypití desíti desetistupňových piv a 20 odlivek domácí slivovice během předchozí noci.

Další jízdu policisté muži zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz. "Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest a zákaz činnosti," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Novinkou na Ranči M+M je luční knihovna

Foto MO

Ranč M+M ve Ptení u Prostějova se chlubí letošními novinkami, mimo jiné luční knihovnou

"Sestavili jsme skalní sošky, nové posezení zve k zastavení a odpočinku a nová naučná stezka zpříjemní procházku," říká Martina Očenášková s tím, že brzy začnou na ranči tvořit bosý chodník. 

Teď se dokončuje stavba nové kryté haly, která má velmi kvalitní povrch pro koně, ale možná i na beach volleyball, jógu, badminton, agility, hudební a taneční aktivity, výstavy. 

Další novinkou po dostavbě haly bude otevření Semináře Feng-shui – dále Semináře na podporu sebevědomí, klidu, proti vyhoření a stresu a další různá témata. (red)

Na pile ve Ptení hořelo! Zasahovalo šest hasičských jednotek

ilustrační foto HZS

Postupnou pomoc šesti jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů si vyžádal požár v objektu pily v Ptení na Prostějovsku. Informaci o zahoření odsávání a následném větším plamenném hoření celé technologie převzalo operační středisko hasičů krátce před devatenáctou hodinou v neděli 4.9.2016. 

"Na místo vyrazily profesionální jednotky požárních stanic Konice a Prostějov za následného posílení dobrovolnými hasiči Kostelec na Hané, Ptení, Přemyslovice a Suchdol. Během půlhodiny se jednotkám podařilo pomocí několika hasebních proudů požár lokalizovat. V následujícím čase bylo nutné provést rozebrání technologie a důkladně provést kontrolu možného skrytého nebezpečí. Krátce po deváté hodině večerní se požár podařilo celkově likvidovat, vše se obešlo bez zranění osob. Na místě aktuálně pracuje hasičský vyšetřovatel zjišťující příčinu vzniku požáru.

Zaříkávačka koní přijede již zítra!

ilustrační foto zuzanaprokopova.cz

Stáje M+M zfp s.r.o ve spolupráci se spolkem M+M Očenáškovi pozvaly do Ptení Zuzku Prokopovou. Známá zaříkávačka koní dorazí v neděli 24. dubna.

Zuzka Prokopová zúročuje roky zkušeností nejen v celkové metodice výuky Partnershipu, ale i v praxi. V rámci hesla, že nic není nemožné, pomáhá najít společnou řeč s jejich čtyřnohými partnery začínajícím i dlouholetým koňákům, dětem i dospělým.

Lekce se uskuteční v době od 9,30 do 17 hodin. „Přijďte se podívat, jak se dá pomoci každému koni i majiteli, který si neví rady s chováním, tréninkem a zlozvyky svého koně,“ zvou organizátoři.

Kam na velikonoce? Ke koním do Ptení!

ilustrační foto FB Stále M+M ZFP

Stáje M+M zfp s.r.o. Ptení ve spolupráci se spolkem M+M Očenáškovi pořádají Velikonoční prázdniny u koní. Pro děti ve věku od 6 do 15 let je pořádají 24. – 27.3.2016 od 8 do 15 hodin.

„Program nabídne krmení zvířátek, čištění, sedlání, základní péče o koníky, povožení na jízdárně i v přírodě a hry a soutěže,“vypočítali organizátoři.

Cena za 4 dny je 1860 korun. V ceně zahrnuta doprava, oběd, pitný režim, instruktoři, koně, dárky, bezpečnostní pomůcky…

Přihlášky a veškeré informace získáte na tel.: 601 587 019, Email: mm.kone@seznam.cz a Facebook: Stáje M+M zfp s.r.o. (red)

Co strávit podzimní prázdniny u koní?!

ilustrační foto plakát

Podzimní prázdniny u koní aneb návrat do přírody. Tak se jmenuje dvoudenní akce, kterou ve dnech 29. až 30. 10. 2015 pořádají stáje M+M zfp s.r.o. ve Ptení.

„Program je určen pro děti od 6 do 15 let. Zahrnuje základní péči o koníky, svezení na jízdárně i v přírodě, hry v přírodě a vaření kotlíkového guláše,“ zvou organizátoři. V ceně je zahrnuta doprava, svačina, oběd, pitný režim, instruktoři, koně, dárky a bezpečnostní pomůcky.
Dovoz a odvoz zajišťují stáje, vždy v 8:35 z Prostějova, návrat je v 16:55 hodin. Informace na tel: 601 587 019, mm.kone@seznam.cz nebo Facebook: Stáje M+M zfp s.r.o. (red)

Pozor, pozor! Od zítřka se k ranči po hlavní příjezdové cestě nedostanete!

ilustrační foto

 

Nedávno byl široké veřejnosti otevřen nový ranč ve Ptení. Krásné prostředí na relaxaci a odpočinek, ale i na nové zážitky, vzdělávání a aktivity s koňmi a se zvířátky z farmy. Celý areál je vytvořen podle pravidel Feng-shui, i proto zde můžete všichni načerpat pozitivní energii.

Bohužel, z důvodu stavebních prací bude od 11.5. uzavřena hlavní příjezdová cesta na ranč. "V plánku je vyznačená boční cesta na náš ranč. Parkovací místa jsou možná u mostu, popřípadě je možnost po vyznačené cestě dopravit k ranči. Předem se omlouváme za vzniklé komplikace", vysvětlují vzniklou situaci majitelé ranče. (red)

Dotknout se duhy? To děti ve ptenské škole dokáží!

Foto HeB

 

Ptení – Příslovečný dotek duhy je spojován s možností přát si něco dosud nesplnitelného. Skoromuzikál Karla Foltina Dotknout se duhy bude mít v podání Ptenského dětského divadla (PĎĎ) světovou premiéru v neděli 15. března odpoledne.

Příběh o cestě za duhou, na jejíž konci by si mohli splnit svoje tajné přání hlavní postavy Růženka s Lukášem, má možná trochu nečekaný konec. Jejich snem se nakonec stává jejich touha, aby už nikdo nemusel pro splněná přání cestovat až za samotnou duhou, ale mohla se mu vyplnit, i když jí zahlédne třeba jenom kousek někde na obzoru…

„Čím dál víc se bavím tím, jak se divadlem baví samotné děti,“ prozradil PvNovinkám po úspěšné páteční kostýmové generálce principál PĎĎ, zároveň autor pohádky a režisér, Karel Foltin.