radnice

Město hledá vedoucího Odboru dotací a veřejných zakázek!

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice na dobu neurčitou vedoucí Odboru dotací a veřejných zakázek Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou pro uchazeče je vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu a praxe v řídící pozici min. 2 roky, znalost zákona o zadávání veřejných zakázek, zákona o obcích, zákona o úřednících,  zákoníku práce a občanského zákoníku a  znalost problematiky zpracování žádostí o dotace z veřejných rozpočtů, strukturálních fondů EU a dalších mimorozpočtových zdrojů.

Výhodou je zaměření studijního programu na Právo a právní věda, obor právo nebo oboru veřejné ekonomiky a správy  praxe min. 1 rok ve veřejné správě.

Boxeři zváženi, ring postaven. Přijďte fandit před radnici!

foto: Prostějovský večerník

Reprezentani České republiky a Austrálie v boxu byli dnes odpoledne v obřadní síni prostějovské radnice nejenom slavnostně přivítáni, ale také zváženi pro jednotlivé váhové kategorie.

Před budouvou radnice na náměstí TGM již roste ring pod otevřeným nebem, aby mezistátní zápas naší reprezentace a "protinožců" v boxu mohl začít. První údery padnou už dnes v 18 hodin. -red-

Zastupitelé se sejdou 17. května. Mimořádně

ilustrační foto

Na pátek 17. 5. 2019 od osmi hodin svolal do jednací síně radnice v Prostějově zastupitele primátor František Jura. Mimořádné zastupitelstvo čeká projednání několika důležitých bodů.

"Zastupitelé budou jednat o delegaci zástupců města do dozorčích rad obchodních společností, dodatku č. 3 k Zásadám poskytování dotace a návratné finanční výpomoci, o schválení přijetí dotace z rozpočtu OlK pro JSDH města Prostějova. Dále projednají smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu OlK - Rekonstrukce bazénu ZŠ Dr. Horáka a smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu OlK - Rekonstrukce tribunky na velodromu," uvedl v pozvánce primátor. (red)

Jednání Rady města Prostějova se koná v úterý

ilustrační foto

V pořadí již čtrnáctá schůze Rady města Prostějova se bude konat v úterý dne 16. dubna 2019 od 10:15 hodin v jednací místnosti rady v přízemí radnice v Prostějově. Radní čeká projednání mnoha bodů.

Mimo jiné příprava zasedání zastupitelstva města dne 30. 4. 2019, záležitosti spolku Prostějov olympijský, z.

OBRAZEM: Sobota nabídla radnici. Pohled do ní i z ní

Foto ber

Středu města Prostějova dominuje nová radnice postavená v letech 1911 – 1914 podle návrhu prof. K. H. Kepky. V sobotu se její dveře otevřely pro tři skupinky návštěvníků. Ti se podívali nejen do radničních prostor, ale vyšplhali i na věž. 

Asi víte, že celková výška budovy je 66 m. Také víte, že ve střední části věže jsou umístěny čtyři hodinové ciferníky a orloj, jeden z pouhých čtyř, které v České republice existují (Praha, Olomouc a Litomyšl). Hodinový stroj pochází z roku 1910, kdy byl vyroben firmou L. Hainz. Ciferník znázorňuje vedle denního času ještě čas udávaný v planetárních hodinách a dále fáze Slunce. Dá se říci, že je takovou malou kopií orloje Staroměstského. Hodiny bijí na čtyři zvony, každý z nich váží 750 kg.

Prostějov loni čerpal 144 milionů v dotacích

ilustrační foto

Mezi nevýznamnější investice, které získaly dotační peníze, bezesporu patří obnova Národního domu nebo akce s názvem Přestupní terminál Floriánské náměstí. 

„Důležitost dotací vyplývá z možnosti mimorozpočtového posílení finančních zdrojů města. Dotace nám umožňují realizovat projekty, které by jinak realizovány nebyly nebo by byly realizovány v omezeném rozsahu. Dotační proces je stanoven vnitřním předpisem města. Dotace jsou buď získávány na již plánované záměry, nebo naopak se vytvářejí projekty s ohledem na dotační možnosti,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Dotační možnosti jsou využívány pravidelně ve větším rozsahu v dopravě a dále pak infrastruktuře pro vzdělávání a projekty zaměřené na životní prostředí. (red)

Magistrát města Prostějova bude úřadovat i na Silvestra

ilustrační foto MMP

Potřebujete-li něco vyřídit na magistrátu, máte možnost i v pondělí na Silvestra.

Úřední hodiny Magistrátu města Prostějova jsou v pondělí 31. 12. 2018 od osmi do dvanácti hodin. (red)

Koaliční smlouva nového vedení radnice podepsána

Foto MMP

V Prostějově dnes proběhla závěrečná fáze povolebního jednání.

Zástupci ANO, PÉVÉČKO, ODS a ČSSD podpisy svých představitelů uzavřeli v Prostějově koaliční dohodu. Hostem při podpisu smlouvy byl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. 

Vedení města se ujmou:

primátor - František Jura (ANO) - finance, hospodaření města, řízení Městské policie Prostějov

první náměstek primátora – Jiří Pospíšil (PÉVÉČKO) – správa a údržba majetku města, oblast komunálních služeb

Radnice je dnes dopoledne bez proudu!

ilustrační foto

Odstávka elektrické energie omezila chod v budově prostějovské radnice ve středu 11. 7. 2018, a to od 7:30 do 11:30 hodin. 

Důvodem je potřeba provozovatele distribuční sítě provedení pravidelné revize zařízení v trafostanici Prostějov - Knihařská. Vypnutá oblast: celé ulice Knihařská, U Spořitelny, Palackého č. 2, 13 a - 33, 18 (škola), nám. Žižkovo č. 10 - 21, Česká spořitelna, Magistrát města Prostějova, T. G. Masaryka č. 12 - 16. (Zdroj EON)

 

Pozor! Radnice bude bez produ!

ilustrační foto

Jak jsme již psali, odstávka elektrické energie v centru města omezí i chod v budově prostějovské radnice ve středu 11. 7. 2018, od 7:30 do 11:30 hodin.

Důvodem je potřeba provozovatele distribuční sítě provedení pravidelné revize zařízení v trafostanici Prostějov - Knihařská. Vypnutá oblast: celé ulice Knihařská, U Spořitelny, Palackého číslo 2, 13 a - 33, 18 (škola), náměstí Žižkovo číslo 10 - 21, Česká spořitelna, Magistrát města Prostějova, T. G. Masaryka číslo 12 - 16. (Zdroj EON)