SOŠPO

Studenti provedli seniory interiéry zámku

foto Magistrát města Prostějova

Studenti SOŠPO provedli seniory prostorami prostějovského zámku, kam se běžně nelze dostat. Jedná se např. o místnosti nad průjezdem do zámku, které byly v roce 2017 zrestaurovány s cílem zachovat autentickou podobu původní renesanční výzdoby. V místnostech byly odkryty fragmenty dochovaných renesančních maleb.

Mezi místnosti, které účastníky prohlídek zaujaly patří také kancelář ředitele záložny a zastavárny s původní secesním vybavením z počátku 20. století a taneční sál s dochovanou renesanční výzdobou. Prohlídky realizovali studenti SOŠPO v rámci projektu Zdravého města. "Jsem rád, že jsme opět mohli běžně nepřístupné prostory zámku otevřít zájemcům a tentokrát top byly skupiny objednaných seniorů. Poděkování patří koordinátorce zdravého města paní Dvořákové, domovní správě a ZUŠ Prostějov.

Školní hřiště na Rejskově ulici je i v září otevřeno pro veřejnost

ilustrační foto SOŠPO

Stejně jako v předchozích letech mohou zájemci ke sportování využívat školní hřiště Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově na Rejskově ulici.

„Jsme rádi, že na základě veřejné finanční podpory můžeme zajistit dozor a údržbu školního hřiště i mimo výuku. Ke sportování slouží hřiště s umělým a asfaltovým povrchem, stůl na ping pong a posilovací zařízení,“ informoval ředitel školy Marek Moudrý. V průběhu září bude hřiště přístupné každý den od 16 do 19 hodin podle počasí. Magistrát se takto snaží zpřístupnit pro veřejnost i další sportoviště přiléhající převážně k městským základním školám. (red)

OBRAZEM: Slavnostní zakončení studia SOŠPO

Foto MMP

Forbína - jeviště - Městského divadla Prostějov bylo místem, kde studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu slavnostně ukončili své středoškolské vzdělání a přijali maturitní vysvědčení.

Předávání maturitního vysvědčení se účastnil primátor František Jura a náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

SOŠPO získalo evropskou Cenu Jana Amose Komenského

ilustrační foto SOŠPO

V rámci oslav Dne Evropy byly v Bruselu vyhlášeny Ceny Jana Amose Komenského. Cena je určena školám za vysoce kvalitní výuku o Evropské unii. Evropská komise z každé členské země vybrala pouze jednu střední školu. V rámci všech škol z České republiky byla vybrána prostějovská Střední odborná škola podnikání a obchodu (SOŠPO).

"Ocenění vyjadřuje uznání našeho dlouholetého vzdělávání v oblasti evropské problematiky a dalších aktivit, které organizujeme pro naše studenty." s radostí informoval ředitel školy Marek Moudrý.  Součástí ceny je také finanční odměna ve výši 8000 eur. Prvním gratulantem škole byla Olga Sehnalová, poslankyně EP v letech 2009-2019.  "Mám opravdu velkou radost! Za dlouhodobou soustavnou a nápaditou evropskou výuku si cenu právem zasloužíte," napsala škole Olga Sehnalová.  (red)

Prostějov se chlubí úspěšným sedmibojařem! Studuje na SOŠPO!

ilustrační foto

Jakub Derka získal stříbro na Mistrovství Moravy a Slezska v sedmiboji, které se konalo 19. a 20. ledna v Ostravě. Kuba je studentem 1. ročníku sportovního managementu Střední odborné škole podnikání a obchodu Prostějov a bydlí ve Vyškově.

Jakub dosáhl výkonu 3 976 bodů v kategorii dorostenců. Sedmiboj zahrnuje běh na 60 m, skok daleký, vrh koulí, skok do výšky, běh na 60 m překážek, skok o tyči a běh na 1000 m. Gratulujeme! (red)

Foto: FB

OBRAZEM: Prostějované obdivovali běžně nepřístupné prostory kostela

Foto SOŠPO

V sobotu 23. února proběhly netradiční prohlídky hlavního prostějovského kostela.

Prostějov se druhým rokem připojí k připomínce Mezinárodního dne průvodců. Po úspěšných prohlídkách prostějovského zámku v loňském roce připravila Střední odborná škola podnikání a obchodu ve spolupráci s farností Povýšení sv. Kříže netradiční prohlídky hlavního prostějovského kostela Povýšení sv. Kříže. Zájemci si mimo jiné prohlédli starou a novou sakristii, kapli Nejsvětější Trojice, gotické šnekové schodiště, které se u presbytáře kostela dochovalo, nebo severní galerii s kostelním kůrem. (red)

Zajděte dnes na vánoční prohlídky kostela!

ilustrační foto plakát

Právě dnes, 26. prosince 2018, v době ve 14, 15 a 16 hodin budou studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu provádět zájemce prostějovským kostelem Povýšení sv. Kříže.

Sraz je před vchodem do kostela, prohlídka je doplněna povídáním o Vánocích. (red)

Pozor! Zítra je den otevřených dveří na SOŠPO!

Foto SOŠPO

Zítra proběhne na Střední odborné škole podnikání a obchodu Den otevřených dveří. Zájemci o studium a jejich rodiče získají informace o vzdělávacích programech a mohou si prohlédnout budovu školy.

SOŠPO nabízí zájemcům o studium čtyři vzdělávací programy. Tradičním je Řízení služeb a marketing turismu, který je zaměřen na tvorbu a propagaci turistických produktů. "Naše škola se dlouhodobě věnuje cestovnímu ruchu. Jsme členem Asociace průvodců a autorizovanou osobou ministerstva pro místní rozvoj v oblasti profesní kvalifikace Průvodce cestovního ruchu. Naši absolventi u nás mohou v této kvalifikaci získat i vyšší odborné vzdělání“, sdělil Marek Moudrý, ředitel školy.

OBRAZEM: SOŠPO oslavilo 100 let republiky!

Foto SOŠPO

V pátek studenti a pedagogové Střední odborné školy podnikání a obchodu oslavili 100. výročí založení republiky. Po projektovém dopoledni, kdy se studenti zábavnou formou dozvěděli informace o vzniku Československa, se všichni včetně pedagogů přesunuli na náměstí k soše prvního československého prezidenta.

Po krátkých projevech ředitele školy Marka Moudrého a jednatelky školy Silvie Šteigerlové pozdravila shromáždění prostějovská primátorka Alena Rašková. Vedení školy a zástupci jednotlivých tříd položili k Masarykově soše květiny a pietní akt zakončili zpěvem státní hymny. Netradiční a originální tečkou oslav bylo vytvoření živé vlajky. (red)

Prostějov návštívili studenti z rakouského Deutschlandsbergu

Foto Jana Mohrová

Za projektem eTwinning stojí Střední odborná škola podnikání a obchodu Prostějov a Bundeslandelsakademie z rakouského Deutschlandsbergu.

Na výměnný pobyt přijelo 22 rakouských studentů s učiteli. Neopakovatelným zážitkem se stalo přijetí primátorkou města Prostějova Alenou Raškovou, které proběhlo ve slavnostních prostorách radnice. Hosté zde jako poděkování předvedli krátké hudební představení štýrské lidové hudby. Studenti si prohlédli historické prostory radnice a radniční věž. Program vyvrcholil koncertem hostů na náměstí před muzeem. Studentská kapela představila nejen štýrskou lidovou hudbu, ale zahrála i řadu populárních písniček.