srbská návštěva

OBRAZEM: Policisté ze Srbska a Polska navštívili radnici

Foto MMP

Tradiční partnerská spolupráce mezi českými a srbskými policisty se nově rozrostla o partnery z polské Šródy. Všichni se setkali na prostějovské radnici. 

Nové přátelství zprostředkovalo město Prostějov, které má polskou Šródu jako jedno ze svých partnerských měst. Partnerskou spolupráci mezi členy mezinárodní policejní asociace IPA Srbsko, Region Prijepolje, která trvá již pět roků, navázala územní skupina IPA 223 Prostějov, spolu se Sportovním klubem Moravan Prostějov. 

Prostějovští policisté se zúčastnili již II. ročníku IPA pochodu v Hranicích

Foto Josef Franc

Skupina prostějovských policistů, kteří se ve svém volnu sdružují v mezinárodní policejní asociaci – International Police Association, územní skupina 223 Prostějov a Sportovním klubu policie Moravan Prostějov se pravidelně účastní pěších dálkových pochodů.

V sobotu 11. června úspěšně absolvovali již II. ročník IPA pochodu v Hranicích, pořádaného územní skupinou IPA 206. Pořadatelé se zhostili svého úkolu na jedničku a připravili opravdu velice hezkou akci. Policejní pochodová jednotka z Prostějova úspěšně zvládla trasu 28 km, vedenou příjemnou krajinou Moravské brány a v pohodě dorazila do cíle. Pochodu se společně zúčastnili i kolegové a přátelé z partnerské IPA Prijepolje v Srbsku, kteří kvůli účasti na pochodu vážili přes tisíc kilometrů dlouhou cestu a domů si za úspěšné absolvování odvezli medaile české sekce IPA. (red)

Srbští policisté na radnici, podniku Mubea, na srbském velvyslanectví i smržickém hřišti

Foto

 

Část prostějovských policistů se mimo službu zapojuje i do činnosti dvou profesních registrovaných spolků, které si v Prostějově založili.

Patří mezi ně International Police Association (IPA) - sekce České republiky, územní skupina 223 Prostějov a Sportovní klub policie Moravan Prostějov. Cílem obou sdružení je zapojovat svoje členy do sportovních, kulturních i společenských akcí, potkávat a poznávat se i v době mimo službu. IPA, jako mezinárodní organizace se snaží vytvářet i pouta přátelství a posilovat mezinárodní spolupráci, rozvíjet kulturní vztahy mezi svými členy po celém světě, vyměňovat si odborné zkušeností.