TJ Haná Prostějov

Hanáci měli v zápase s Velkým Týncem štěstí

Foto Zdeněk Kulíšek

Haná Prostějov – TJ Sokol Velký Týnec 2:1 (1:0)

Tentokrát nastoupili Hanáci v 6. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS na „umělce“. V prvním poločase se do více šancí dostávali Hanáci, ale ujala se pouze jedna. Ve 14. minutě zahrával Krupička rohový kop a míč z hlavy Světlíka brnkl o tyč a skončil v brance hostí – 1:0. Za tohoto stavu se šlo po 45 minutách do šaten. 

Haná jede! Odnesl to Hněvotín

Foto Zdeněk Kulíš

Haná Prostějov – FC Hněvotín: 5:2 (1:1)

V 5. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS se Hanáci utkali v sobotu na hřišti v Olympijské ulici s fotbalisty FC Hněvotín. Celou první půlhodinu zápasu se obě mužstva oťukávala a do větších šancí se nedostávala. Velké vedro všem odebíralo síly a také to bylo znát na přesnosti přihrávek. Ve 32. minutě se dostal hostující hráč Matěj Holub k odraženému míči a střelou k tyči poslal Hněvotín do vedení - 0:1. O tři minuty později mohlo být vyrovnáno, ale hlavička Koláře trefila pouze tyč. Ve 41.

Hanáci vydřeli ve Šternberku cenný bod

Foto Oldřich Lošťák

FK Šternberk „B“ – Haná Prostějov 2:1 (0:0) po penaltách (rozstřel: 4:1).

Ve druhém kole 1.B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti šternberského béčka. První poločas byl z obou stran ve znamení stylu „nahoru dolů“ a skončil bez branek. V 58. minutě fauloval domácí brankář Šimek útočníka Cibulce a nařízenou penaltu Danis se štěstím proměnil – 0:1.

Hanákům zůstaly tři body doma. Haná Prostějov - FK Velká Bystřice 3:2 (2:1)

Foto Oldřich Lošťák

V 1. kole nového ročníku 1. B třídy sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci pro změnu na trávě na Olympijské ulici proti týmu FK Velká Bystřice. Za krutého vedra, hodícího se spíše na koupání, se domácí již v 7. minutě ujali vedení, když Krupička střelou z 20 metrů trefil šibenici za překvapeným gólmanem hostí.

A hned ve 12. minutě tento brankář vyrazil hlavičku Světlíka a po prohraném vzdušném souboji s útočníkem Hané dorazil míč do sítě Cibulec - 2:0! Hráči Velké Bystřice se k první přímé střele na brankáře Hané dostali až v 19. minutě. O dvě minuty později vyrazil Marák prudkou střelu k tyči na roh.

Přiveďte malé fotbalisty na nábor. Do TJ Haná

Foto TJ Haná

TJ Haná Prostějov pořádá po celý srpen nábor malých fotbalistů.

Děti ročníků 2012 a 2013 můžete hlásit do mladší přípravky, ročníky 2014 a mladší do minipřípravky. Na hřišti za místním nádražím na vás trenéři čekají každou středu v době od 18 do 19 hodin. (red)

Ani vytrvalý déšť nemohl narušit Haná cup v tenise!

Foto Oldřich Lošťák

Fotbalisté, tenisté a příznivci Hané Prostějov se v rámci přípravy na podzimní část 1.B třídy zúčastnili v sobotu 11.června 2020 již 9. ročníku Haná cupu čtyřher v tenise. V areálu ve Sportovní ulici zahájilo devět vylosovaných dvojic boje ve dvou skupinách na jeden vítězný set. Bohužel letos jim příroda nebyla milosrdná a téměř celý dopolední program narušil vytrvalý déšť. I přesto hráči na kluzkých kurtech podávali své nejlepší výkony.

Ve skupině „A“ zvítězila dvojice Světlík – Krupička s 6 body. O pořadí na druhém až čtvrtém místě musely rozhodnout vyhrané gamy, protože zbývající účastníci měli po jedné výhře a tedy 2 body. Druzí skončili Kratochvíl s Ondráčkem, třetí Kaprál a Zbožínek a čtvrté místo získali Lošťák – Zlámal/Ohlídal.

Zveme na 3. ročník hanáckých turnajů žáků v malé kopané!

ilustrační foto O. Lošťák

Fotbalový oddíl Haná Prostějov pořádá již třetí ročník turnajů mladších žáků ročníků 2007 a 2008 a mladších v kopané. Hrací dny jsou neděle 7. června a sobota 20. června 2020 od 9.00 – 15.00 hodin za Sportcentrem DDM, Olympijská 4.

Herní systém: 7+1, maximálně 12 týmů. Hřiště je přírodní tráva, o rozměrech pro mladší žáky s brankami 2 x 5 m. Hrací doba je 1 x 30 minut podle počtu týmů a startovné činí 1 500 Kč.

V sobotu se konal 2. ročník Hanáckých zimních turnajů v kopané

ilustrační foto

Fotbalový klub Haná Prostějov uspořádal v sobotu 23. 11. 2019 na umělce již druhý ročník Hanáckých zimních turnajů v kategorii mladších žáků ročníků 2007-2008.

Většina soupeřů přijela s žáky ročníku 2007 a vzhledem k tomu, že za nás nastoupili převážně žáci 2008 až 2010 nedalo se tentokrát počítat s předním umístěním v turnaji. Přesto hráči Hané přehráli MFK Vyškov, dvakrát prohráli až na penalty a třikrát prohráli. Na lepší jak sedmé místo to však nestačilo. Turnaj vyhrál s přehledem tým SK Brno-Líšeň bílí.

Vedoucí Lipník na Hané nezaváhal

ilustrační foto

V předposledním kole 1.B třídy sk.A Olomouckého KFS nastoupili Hanáci v sobotu v 10.00 hodin na "umělce" proti lídru tabulky z Lipníka. Soupeř jde na postup do 1.A třídy a herně na to má. Nepotřebuje, aby mu rozhodčí připískával a hned v úvodu zápasu „zařídil" spornou penaltu.   

Hlavní arbitr (jinak syn bývalého hráče prostějovských želízek) nasadil na domácí hráče tvrdý metr, a i když byl pod přísným pohledem delegáta a zároveň šéfa PK O-KFS Peřiny, tak neslevil a hráčům Hané pokazil náladu na závěrečný večer u „ Juldy". Hosté ještě skórovali dvakrát, a i když Hanáci měli několik šancí, zejména Zatloukal šel dvakrát na gólmana Švačeka, gól nedali. V posledním kole zajíždí Hanáci 17.6.2018 do zachraňujících se Radslavic.

Hanáci po boji porazili Pivín!

ilustrační foto TJ Haná Prostějov

V regionálním derby 1.B třídy sk. A Olomouckého KFS přivítali v sobotu 28. dubna 2018 Hanáci fotbalisty z Pivína. Za velkého vedra na rozpálené umělce se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu. 

Jako první se dostali do vedení domácí. Zdeněk Kaprál zahrával trestný kop z 25 metrů a s pomocí větru překvapil hostujícího gólmana Fürsta – 1:0. Další šanci měli Hanáci ve 20. minutě, když Vyskočil vypálil z hranice pokutového území, ale trefil jen tyč pivínské branky. O minutu později utekl s míčem Zatloukal a těsně minul Fürstovu branku. Hráči Pivína stále podnikali útok za útokem a ve 29.