Uničov

Lidé potřebují nejvíc dezinfekci, nářadí a prostředky pro úklid, vzkazují hasiči

Foto HZS Olomouckého kraje

Humanitární pomoc pro obce zasažené povodní se sbírá na požární stanici v Uničově od 7 do 19 hodin.

Lidé ze zasažených oblastí nejvíce potřebují dezinfekční prostředky, prostředky pro úklid domácnosti a nářadí na úklid všeho druhu.

"Prosíme, abyste do oblasti nejezdili, Policie ČR Šumvald opět uzavřela," vzkazují hasiči. (red)

V pondělí skončí uzavření Litovelska a Uničovska

ilustrační foto

Uzavření 21 obcí v Olomouckém kraji v oblasti Litovelska a Uničovska by mělo skončit.

Vedení kraje právě informovalo na sociálních sítích, že hygienici se rozhodli neprodloužit přísná karanténní opatření na Litovelsku a Uničovsku, která vedla k úpnému uzavření tohoto regionu. Uzavření těchto 21 obcí by proto mělo od pondělka skončit.  Od 16. března bylo v oblasti uzavřeno přibližně 24 tisíc obyvatel tohoto regionu.Podle krajské hygienické stanice opatření splnila svůj účel a mohou být nyní zrušena. (red)

Speciální telefonní linka pro Uzavřené Litovelsko a Uničovsko

ilustrační foto

Policie radí, na která čísla volat, když jde o uzavřené území na Litovelsku a Uničovsku.

Vzhledem ke značnému počtu dotazů obecného charakteru týkající se uzavřené oblasti na policejní linku tísňového volání 158 a také na další pracoviště v rámci Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje se policisté obrací na občany s prosbou, aby se v případě takovýchto dotazů obraceli na speciální infolinku Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje t. č. 585 719 719, která byla zřízena za tímto účelem. 

Mladý muž zdolal radniční věž. V noci a po fasádě

ilustrační foto

Šestadvacetiletý dobrodruh, který vylezl v polovině června minulého roku na Mariánský sloup v Uničově, svůj kousek zopakoval. Tentokrát vyšplhal po fasádě uničovské radnice až na ochoz věže. Loni na sloupu žádnou škodu nenapáchal, nyní však poškodil vánoční světelnou výzdobu; újma bude možná až 10 000 korun. 

V pondělí 8. ledna o půl čtvrté ráno obdrželo operační středisko policie zprávu, že se jakýsi muž pohybuje po věžním ochozu. Společně s policisty se na náměstí vydali i hasiči se žebříkem. Dolů nakonec sešel po vnitřním schodišti. Při dechové zkoušce vyšlo najevo, že horolezci v krvi kolují více než dvě promile alkoholu, a byl proto odvezen na záchytku. Podobnou dávku, přesně 2,27 promile, mu naměřili také v červnu po zdolání mariánského sloupu.

1. SK vedlo, ale otevřelo sezónu prohrou

ilustrační foto /archiv/

Prvním kolem byla rozehrána Moravskoslezská fotbalová liga a prostějovské 1. SK zamířilo k třetiligové premiéře do Uničova.

V krajském derby otevřel už v osmé minutě prostějovský špílmachr Zelenka a hosté dokonce udrželi vedení až do poločasové přestávky. Přesto se nakonec přesvědčili o platnosti pořekadla "první vyhrání z kapsy vyhání" a z Uničova jednou s prázdnou kapsou, protože domácí dokázali v rozmezí 60. a 70. minuty dvěma brankami osud zápasu úplně obrátit.

SK Uničov – 1. SK Prostějov 2:1 (0:1)