vánoční strom

Náměstí rozzářil Horáček!

Foto Jana Zaorálková

Smrk pichlavý, který letos zdobí prostějovské hlavní náměstí, dostal jméno Horáček. Vítězné jméno bylo mezi více než padesáti nominacemi a do ankety jej zaslala Petra Kučerová, která byla i s čtrnáctiletou dcerou při Horáčkově pátečním slavnostním rozsvěcení.

"Je to strom statný jako jura, vysoký jako hora a celý život rostl na ulici Dr. Horáka," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová. To podle ní bylo důvodem výběru vítězného jména stromečku. (red)

 

Město hledá jméno pro vánoční strom! Zapojme se do ankety!

ilustrační foto MMP

Centrum města ve vánoční čas ozdobí smrk pichlavý z pozemků města Prostějova. Město Prostějov bude vyhlašovat anketu, při které budou moci lidé sami určit výstižné jméno pro vánoční strom roku 2019.

"Autor vítězného návrhu společně s vedením města a zpěvačkou Ilonou Csákovou dne 29. 11. 2019  v 17:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka vánoční dominantu města slavnostně rozsvítí," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová. 

Loňský strom (douglasca tisolistá) městu darovali manželé z Vrahovic a dle hlasování získal, v historii zcela poprvé, jméno Charlotta – Sněhulka I.

Vánoční strom mizí z náměstí

ilustrační foto

Městský vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka je právě teď, v úterý 8. ledna, odstrojován. Následně jej prcovníci FCC kází a bude zlikvidován.

„Větve ze stromu poputují do kozí farmy a kmen bude po rozřezání nabídnut jako palivové dřevo občanům," uvedl vedoucí oddělení komunálních služeb Odboru správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějova Jaroslav Chromek. 

Současně je zahájena demontáž betlému, umělého kluziště a dřevěných stánků u kluziště. (ber)

 

Na větvích prostějovského stromu si opět pochutnají kozy

ilustrační foto ber

Větve z prostějovského vánočního stromu poputují již potřetí v řadě na Kozí farmu Rozinka v Čelechovicích na Hané. Pro kozy pochoutka nevídaná, které si budou užívat hned několik dnů.

Městský vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka bude odstrojen v pondělí 7. ledna 2017 a následně pokácen. „Větve ze stromu poputují do kozí farmy a kmen bude po rozřezání nabídnut jako palivové dřevo občanům," uvedl vedoucí oddělení komunálních služeb Odboru správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějova Jaroslav Chromek. 

Prostějovská Charlotte Sněhulka I. je třetím nejkrásnějším stromem v kraji!

Foto ber

Deník i letos vyhlásil soutěž o nejkrásnější vánoční strom v kraji. Ten prostějovský skončil na třetím místě z třiadvaceti nominovaných!

Čtenáři na webech a facebookových profilech Deníků v kraji rozhodli, že nejkrásnějším je stříbrný smrk v Mohelnici, který dostal 2673 hlasů. Na druhém místě skončil strom z Lipové-lázně, který dostal 2194 hlasů. Na třetím místě skončil strom z Prostějova s 1941 hlasy.

Stále se hledá nejkrásnější vánoční strom v kraji. Hlasujte pro náš!

Foto ber

Olomoucký deník opět vyhlásil anketu o nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje. Mezi dvaadvaceti přihlášenými je i prostějovská Charlotte Sněhulka I.!

Hlasovat můžete v anketě na stránce Olomouckého deníku https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/anketa-vyberte-nejkrasnejsi-strom-olomouckeho-kraje-20181212.html do středy 19. prosince do dvanácti hodin. Prostějovský strom je v této chvíli na třetím místě za Mohelnicí a Lázněmi Lipovou.

Vítězný strom bude i se svým příběhem na titulní straně Deníků v Olomouckém kraji ve čtvrtek 20. prosince. (ber)

 

Hledá se nejkrásnější vánoční strom v kraji! Hlasujme pro naši Charlotte Sněhulku I.

Foto ber

Olomoucký deník opět vyhlásil anketu o nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje. Mezi dvaadvaceti přihlášenými je i prostějovská Charlotte Sněhulka I.

Hlasovat můžete buď v anketě na stránce Olomouckého deníku https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/anketa-vyberte-nejkrasnejsi-strom-olomouckeho-kraje-20181212.html do středy 19. prosince do dvanácti hodin. Prostějovský strom je v této chvíli na druhém místě za Mohelnicí.

Vítězný strom bude i se svým příběhem na titulní straně Deníků v Olomouckém kraji ve čtvrtek 20. prosince. (ber)

Jméno vánočního stromu již není tajné! Sešlo se 161 návrhů

Foto ber

Město Prostějov vyhlásilo před časem anketu o jméno letošního městského vánočního stromu. Sešlo se 161 návrhů a ten vítězný Rada města Prostějova vybrala až po dlouhém jednání.

"Museli jsme z principu vyloučit ryze mužská jména. Jde totiž o douglasku, takže to ženské k ní patří," nechala se slyšet náměstkyně Milada Sokolová. Mezi návrhy byl i František, což podle svých slov prosazoval, jak sdělil s úsměvem, i primátor František Jura. Návrh neprošel, stejně jako Milada. V návrzích se objevila se jména jako Sněhurka, Ořešprut, Bodlinka, Krasoň, Jedlička či Agrofert. 

OBRAZEM: Vánoční strom se halí do světelného pláště

Foto ber

Od úterního rána panuje na prostějovském hlavním náměstí čilý ruch. Týká se zelené krasavice, douglasky tisolisté, která je letos prostějovským vánočním stromem. 

Zatím jí stále můžete hledat jméno. To bude vyhlášeno na slavnostním rozsvěcení v pátek 30. listopadu v 17 hodin. O kulturní vystoupení se postará muzikálová zpěvačka Magda Malá.

"Samotnému rozsvícení nebude předcházet dlouhý program, myslím, že půjde o maximálně čtvrt hodinku. Maminky s malými dětmi tedy nemusí mít strach, že by na tento slavnostní akt musely v chladném počasí čekat," přidala informaci náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Vánoční strom roku 2018 je nádherný! Jméno si zaslouží!

Foto MMP

Dnešního dne byl nejen zahájen vánoční jarmark, ale byl přivezen i vánoční strom z místní části Vrahovice. Zítra, tj. v úterý 27. listopadu, bude zahájeno jeho nazdobení, v pátek bude následovat slavnostní rozsvícení a křest.

Vánoční strom pevně zakotvil na náměstí T. G. Masaryka, v jeho blízkosti bude ještě tento týden postaven betlém. Také jarmarečníci začali nabízet své produkty a centrem města voní punč. Co dodat? Advent je skoro tady.

"Strom je překrásně rostlý a při upevňování dosedl naprosto bez potíží," okomentoval jeho instalaci první náměstek primátora Jiří Pospíšil a není sám, kdo dominantu Vánoc obdivoval.