včela

Co na komáří píchnutí či vosí kousanec? Přírodu

Ilustrační foto pixabay.com

Pokud si nějaké to komáří píchnutí nebo i vosí kousnutí pořídíte, je dobré co nejrychleji použít některou hojivou metodu. A nemusí to být zrovna chemický přípravek.

Dokonce i na ranku po včelím žihadle, které je nutné v každém případě vytáhnout, působí blahodárně plátek cibule nebo jablka.

Bolestivé bodnutí hmyzem rychle potlačí také šťáva z listu netřesku střešního, stačí zlomit lístek a potřít postižené místo. Stejně zabere i jitrocelové nebo šalvějové listí, musíte ho ale rozmačkat a na ranku přiložit tak, aby pouštělo šťávu. Jitrocel bývá po ruce téměř všude, stačí se po něm rozhlédnout na louce, takže i na procházce přírodou můžete tento přírodní lék použít okamžitě. (ber)

Ze Záhoří zmizely úly

ilustrační foto

V době od 6. do 8. června 2016 odcizil dosud neznámý pachatel v lesním prostoru v lokalitě zvané Záhoří v katastru obce Domamyslice dva volně stojící včelí úly i se včelstvy.

Majiteli úlů byla tímto skutkem způsobena škoda vyčíslená na 7 tisíc korun."V případě dopadení a prokázání viny pachateli za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)