Vrahovice

Dostavba a rekonstrukce požární zbrojnice Vrahovice přijde na devět milionů korun

ilustrační foto

Statutární město Prostějov získalo z rozpočtu Olomouckého kraje finance na dostavbu a rekonstrukci požární zbrojnice pro jednotku sboru dobrovolných hasičů Vrahovice. Jde o 450 tisíc korun. 

„Jedná se o další zdroj spolufinancování k již schválené dotaci na dostavbu a rekonstrukci zbrojnice z rozpočtu ministerstva vnitra ve výši téměř 4,1 milionu korun. Celková částka za opravu je 9,388 milionu korun (vč. DPH). Stavební práce plánujeme ukončit do 31. 5. 2019,“ konkretizoval primátor města Prostějova František Jura. Předmětem projektu je přístavba k současnému objektu požární zbrojnice a kompletní rekonstrukce stávajících prostor včetně zateplení tak, aby byly naplněny normy a požadavky na akceschopnost jednotky.

Ve Vrahovicích roste lávka pro pěší a cyklisty

ilustrační foto

U  mostu u bývalého pivovaru ve Vrahovické ulici v Prostějově se rozběhla stavba lávky přes Hloučel. Přemostění je nutné vybudovat před začátkem rekonstrukce této komunikace. Ta by se měla uskutečnit v příštím roce.

„Ve spolupráci s Krajským úřadem Olomouckého kraje je pro příští rok připravena rekonstrukce Vrahovické ulice, která je rozplánována na etapy. Začínat bude u pomníku padlých a skončí až u budovy základní školy v Majakovského ulici ve Vrahovicích. Současně s přípravnými pracemi se nyní buduje lávka pro cyklisty i chodce,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal. Tuto investici zajišťuje město Prostějov a chce ji dokončit do jarních měsíců příštího roku. „Hned poté začne rekonstrukce silnice,“ dodal Rozehnal. (ber)

 

Koupaliště Vrahovice navštívilo přes šest tisíc lidí

ilustrační foto

Sedmnáctého srpna úderem deváté hodiny ráno se otevřela brána zrekonstruovaného koupaliště ve Vrahovicích. Od té chvíle jí do 31. srpna prošlo 6396 návštěvníků. Nejvíce jich přišlo 19. srpna.  

Voda o teplotě 25 stupňů, atrakce pro děti i hřiště na plážový volebal či tenis pro dospělé. V rámci stavby bylo vybudováno nové zázemí pro personál, sociální zařízení pro veřejnost, prostor pro občerstvení včetně přístřešku a moderní dětské hřiště s herními prvky. Plocha bazénu je 50 x 20 m a hloubka bazénu je od 0,8 metrů do 1,8 metrů. Před koupalištěm byla zrekonstruována nezpevněná plocha pro odstavení automobilů o kapacitě 57 stání + 4 ks pro imobilní a odstavná plocha pro kola o kapacitě 152 ks.

OBRAZEM: Koupaliště Vrahovice je otevřeno!

Foto ber

Dnes úderem deváté hodiny ráno se otevřela brána zrekonstruovaného koupaliště ve Vrahovicích. Slavnostního otevření se zúčastnili i představitelé města.

Voda o teplotě 25 stupňů, atrakce pro děti i hřiště na plážový volebal či tenis pro dospělé. V rámci stavby bylo vybudováno nové zázemí pro personál, sociální zařízení pro veřejnost, prostor pro občerstvení včetně přístřešku a moderní dětské hřiště s herními prvky. Plocha bazénu je 50 x 20 m a hloubka bazénu je od 0,8m do 1,8m.

Před koupalištěm byla zrekonstruována nezpevněná plocha pro odstavení automobilů o kapacitě 57 stání + 4 ks pro imobilní a odstavná plocha pro kola o kapacitě 152 ks.

Koupaliště Vrahovice otevírá v pátek v devět hodin!

Foto koupaliště Vrahovice

Jak PvNovinkám právě potvrdil jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša, koupaliště ve Vrahovicích v pátek otevře své brány. Do zrekonstruovaného areálu se můžete vydat již v devět hodin! 

Vstupné na koupališti Vrahovice bude tento rok sedmdesát korun do 16,00 hodin, padesát korun děti. Od 16,00 hodin pětatřicet korun. Rodina dva dospělí + dvě děti zaplatí dvě stokoruny. (red)

 

Napuštěno! Příští víkend ve znamení koupání?!

Foto VP

Nový bazén koupaliště Vrahovice je napuštěn. Když všechno dobře půjde, tak by se příští víkend mohlo otevřít, slibuje Domovní správa Prostějov.

Nabídne i slanou vodu. "Moře to není, ale dezinfekce se provádí za pomoci soli namísto kapalného, nebo plynného chloru," vzkazuje jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. (ber)

 

Vrahovické koupaliště se veřejnosti otevře v polovině srpna

ilustrační foto

Exkluzivní informaci získaly PvNovinky dnes odpoledne od náměstka primátorky Prostějova Zdenka Fišera. Týkají se otevření koupaliště ve Vrahovicích.

"Koupaliště bude pro veřejnost otevřeno v polovině srpna," uvedl Fišer. Důvodem momentálního zpoždění je pomalé napouštění bazénu. Vodárny totiž nepovolily zvýšený průtok, podle nich by totiž způsobil jednak znečištění bazénu kalem, druhak problémy ve vrahovických domácnostech. "Týden bude trvat napouštění, další týden zkušební provoz. O ten už se bude starat Domovní správa," dodal Fišer s tím, že bazén již se napouští. 

OBRAZEM: Dnešní pohled na koupaliště ve Vrahovicích

Foto MMP

Zkolaudovat, předat dílo, dokončit terénní úpravy, položit travní koberec, napustit vodu. Koupaliště ve Vrahovicích finišuje. 

První náměstek primátorky Zdeněk Fišer dnes (1. 8. 2018) stavbu prošel a zůstává optimistou ve zprovoznění bazénu ještě v průběhu letošního léta. (red)

 

OBRAZEM: Výstavba koupaliště ve Vrahovicích finišuje

Foto ber

Výstavba zbrusu nového bazénu a zázemí na koupališti ve Vrahovicích se blíží do finále. Stavba za více než 90 milionů korun měla být zprovozněna v červenci, jejího otevření se veřejnost ale zřejmě v nejbližších dnech nedočká. 

Demolice původních objektů a bazénu, výstavba nových budov a bazénu a v neposlední řadě parkoviště. To je jen část prací, které firma měla provést do 30. července 2018. Jenže místo v prosinci 2017 začala s výstavbou o tři měsíce později. Důvodem zpoždění bylo odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení.  

O koupaliště ve Vrahovicích se bude starat Domovní správa

ilustrační foto studie

V současnosti běží výstavba padesátimetrového bazénu ve Vrahovicích. Po jeho dokončení bude provoz zajišťovat společnost Domovní správa Prostějov. S ohledem na blížící se termín dokončení této akce a zahájení provozu areálu je třeba smluvně ošetřit jeho užívání a to formou pronájmu za zdaněný nájem.

Rada města Prostějova tento krok schválila za následujících podmínek:

a) doba nájmu – neurčitá s tříměsíční výpovědní lhůtou,

b) výše nájemného – 1.000 Kč (bez DPH) ročně,

c) nájemného bude každoročně navyšováno o míru inflace.