Vrahovická

Zloděj ukradl z firmy na Vrahovické vysokozdvižný vozík Desta

Ilustrační foto desta.cz

V dosud přesně nezjištěné době v období od pátku do pondělí se dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem vloupal do firemního areálu ve Vrahovické ulici v Prostějově a odcizil z něho vysokozdvižný vozík značky Desta.

Způsobenou škodu poškozená firma vyčíslila na 80 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vrahovická je průjezdná. Železniční vlečka odstraněna!

ilustrační foto

Od pondělí 8. června 2020 byl zcela omezen provoz na Vrahovické ulici v Prostějově. Důvodem byla oprava přejezdové konstrukce a železničního svršku a odstranění železniční vlečky. Oprava měla trvat do 22. 6. 2020, přejezd je ale od pátku opět otevřen. 

"Pracovníci si mákli, i když počasí jim nepřálo. Denně jezdím kolem, takže mohu jen chválit. Je fajn, že to stihli dřív, kolony po městě byly dost otravné," nechal se slyšet jeden z obyvatel Vrahovic. 

Motoristy potěší i fakt, že po mnoha letech zmizela železniční vlečka. O její odstranění usilovala slévárna Anah několik let. (red)

 

Okresní správa sociálního zabezpečení Prostějov se bude stěhovat. Na Vrahovickou

Foto OSSZ

Od čtvrtka 25. června do pátku 3. července bude Okresní správa sociálního zabezpečení Prostějov (OSSZ) z důvodu stěhování uzavřena. 

 

Po dobu stěhování nebude v provozu ani telefonické spojení. Klientům bude k dispozici schránka pro vkládání písemných podání umístěná na současném pracovišti OSSZ Prostějov, Plumlovská 458/36, Prostějov.

OSSZ Prostějov bude telefonicky dostupná od úterý 7. července 2020. Od tohoto data lze vkládat písemná podání do schránky umístěné před budovou. Nově otevřeno bude od středy 8. července na pracovišti Vrahovická 4299/41d, Prostějov.

Telefonní čísla na OSSZ Prostějov zůstávají i po přestěhování beze změny.

Pozor! Vrahovickou neprojdete!

Foto ber

Ode dneška je úplně omezen provoz na ulici Vrahovická v Prostějově, a to v místě železničního přejezdu. Důvodem je oprava přejezdové konstrukce a železničního svršku a odstranění železniční vlečky. Oprava železničního přejezdu potrvá do 22. června. 

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby musí využít okolní komunikace. Průjezdná je od minulého týdne i "myší díra" v Říční ulici. (ber)

Vlečka ve Vrahovické bude odstraněna, vzkazuje ředitel společnosti ANAH

ilustrační foto ber

Ve dnech 8. - 22. června 2020 bude Správa železnic opravovat přejezd ve Vrahovické ulici v Prostějově. Práce, které zkomplikují život motoristům, ale přinesou dlouho očekávanou změnu. Slévárna Anah odstraní léta kritizovanou železniční vlečku. Redakci to potvrdil ředitel společnosti Milan Sosík.

„Železniční vlečku více jak patnáct let nepoužíváme. Pod úroveň ostatní komunikace se dostala opakovaným navyšováním povrchu silnice a rekonstrukcí železničního přejezdu ČD. Výmoly mezi kolejnicemi, které neustále opravujeme, vznikají provozem nákladních a osobních automobilů projíždějících po Vrahovické ulici. Protože nic z toho nevzniká naší činností a nemůžeme to nijak ovlivnit, rozhodli jsme se v létě 2015 vlečku zrušit,“ popsal situaci Milan Sosík.

Oprava přejezdové konstrukce a železničního svršku uzavře Vrahovickou. Na dva týdny!

ilustrační foto

Ve dnech 8. 6. 2020 – 22. 6. 2020 bude úplně omezen provoz na ulici Vrahovická v Prostějově, v místě žel. přejezdu, z důvodu opravy přejezdové konstrukce a železničního svršku. Potěšující je informace, že od od 8.6. by měl být otevřen průjezd „myší dírou“.

Oprava železničního přejezdu P7588 v Prostějově potrvá od 8. 6. 2020 od 6:00 hodin do 22. 6. 2020 do 17:00 hodin.

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace.

Po předmětném úseku silnice jsou v uvedeném termínu vedeny pravidelné autobusové linky 780400, 780403 a 780404 (provozované dopravcem FTL - First Transport Lines, a.s.) a linka 920403 (provozovaná dopravcem ARRIVA MORAVA a.s.). Linka 780403, 920403 a dotčené spoje linky 780400.

Oprava Vrahovické se blíží. Je zahájeno stavební řízení

Ilustrační foto ber

Olomoucký kraj v zastoupení HOR – invest s.r.o., podali dne 20.2.2018 žádost o vydání stavebního povolení na stavbu: „II/150 Prostějov - Přerov“, úsek „B“ ul. Vrahovická –I. etapa. Předmětem stavby je stavební úprava silnice od náměstí Padlých hrdinů po most přes Hloučelu (včetně mostu). Současně budou opraveny okolní chodníky a dostane se i na cyklostezku. 

Součástí stavebních úprav je stavební úprava křižovatky ulic Vrahovická x Průmyslová, kde dojde k usměrnění dopravních proudů a na vedlejší komunikaci (ulice Průmyslová) bude vybudován středový ostrůvek kapkovitého tvaru typu B, který též bude sloužit jako dělící ostrůvek místa pro přecházení.  

Výtluk u vlečky na Vrahovické dnes firma FCC zapraví

Foto ber

Během dnešního dne, 18. 9. 2018, zajistí firma FCC opravu komunikace u kolejové vlečky v ulici Vrahovická v Prostějově.

„Komunikace bude opravena bez nutnosti uzavřít úsek,“ sdělil PvNovinkám vedoucí Odboru dopravy Miroslav Nakládal s tím, že oprava je prováděna na základě objednávky majitele vlečky. 

"Odstranění vlečky se s největší pravděpodobností uskuteční počátkem příštího roku," dodal Nakládal. (ber)

Díra v silnici na Vrahovické zeje pořád

Foto ber

Na nebezpečně propadlý výkop v křižovatce Vrahovické a Říční ulice v Prostějově redakci minulý týden upozornil jeden z čtenářů. Magistrát na otázku, jak s ním bude naloženo, reagoval rychle. Výkop měl být zasypán. Ježe problém je zpátky. 

"Výkop v silnici prováděla specializovaná firma z důvodu přeložky plynovodu a vodovodu. Výkopek v silnici bude dle sdělení odboru správy a údržby majetku města dosypán a bude pravidelně kontrolován a dosypáván, než bude rozhodnuto o rozsahu opravy mostu," odpověděla 23. července mluvčí radnice Jana Gáborová.

O tom, jak často je výkop kontrolován a dosypáván, svědčí znovuobnovená díra a štěrk rozsypaný po velká části komunikace. Magistrátu se zeptáme, jak to tedy s kontrolou je. (ber)

Odstranění železniční vlečky ve Vrahovické má v rukou kraj

ilustrační foto ber

Již několik let poukazují řidiči na havarijní stav železniční vlečky ve Vrahovické ulici v Prostějově. Její majitel, firma Anah, se již několik let potýká s úřady, protože chce vlečku pro nefunkčnost odstranit. Jak redakci sdělil vedoucí technické kanceláře Anah Milan Sosík, blýská se na lepší časy. V nápravu ale v blízké budoucnosti nedoufejte. 

„Železniční vlečku více jak 10 let nepoužíváme. Pod úroveň ostatní komunikace se dostala opakovaným navyšováním povrchu silnice a rekonstrukcí železničního přejezdu ČD. Výmoly mezi kolejnicemi, které neustále opravujeme, vznikají provozem nákladních a osobních automobilů projíždějících po Vrahovické ulici. Protože nic z toho nevzniká naší činností a nemůžeme to nijak ovlivnit, rozhodli jsme se v létě 2015 vlečku zrušit,“ konstatoval Sosík.