vyhrožování

Nebezpečně vyhrožoval družce. Byl na mol

ilustrační foto PČR

Ve středu 23. ledna 2019 v podvečerních hodinách přijali policisté oznámení o fyzickém napadení ženy jejím druhem v rodinném domě v obci na Konicku. Policisté na místě zjistili, že dvaatřicetiletý muž měl svou šestačtyřicetiletou družku nejprve napadat verbálně a poté ji udeřit pěstí do zad. Při tom jí měl vyhrožovat zabitím. 

"Toto jednání v napadené vzbudilo obavu o život a zdraví. Proto z domu utekla a přivolala policii. Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnotu 2,68 ‰ a u ženy 2,09 ‰ alkoholu v dechu. Protože muž nepřestal být agresivní ani za přítomnosti policistů na místě, bylo rozhodnuto o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice," popsal incident policejní mluvčí František Kořínek.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování. Pro ten trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Nůž a sekera. Podpora argumentů v rodinné při

ilustrační foto PČR

Z přečinu nebezpečné vyhrožování podezírají policisté z Němčic nad Hanou pětačtyřicetiletého muže z obce na Němčicku. Tohoto skutku se měl podezřelý ve čtvrtek 30. srpna 2018 ve večerních hodinách dopustit tím, že dvakrát vstoupil do bytové jednotky svého syna ve společném domě a pokaždé synovi vyhrožoval zabitím. 

"Poprvé do synova bytu vstoupil s nožem a podruhé se sekerou v ruce. Protože mladší z mužů hrozby vnímal jako reálné, oznámil věc policistům. Ti po příjezdu na místo u útočníka provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 3,22 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Agresor byl zadržen a umístěn do policejní cely. Po provedení nezbytných administrativních úkonů byl muž propuštěn. Z důvody ochrany ohrožené osoby byl však na dobu deseti dní ze společného domu vykázán. (red)

Prostějovský kouzelník jde k soudu. Za výhrůžky zpěváku Bangovi

ilustrační foto Česká televize

Výhrůžky smrtí zpěvákovi Radoslavu Bangovi za jeho postoj vůči kapele Ortel budou mít soudní dohru. Ze slovních útoků na umělce na sociálních sítích se bude zodpovídat Aleš Rozsíval z Prostějova, státní zástupce ho posadil na lavici obžalovaných kvůli čtyřem trestným činům. Rozsíval už v minulosti podobným způsobem vyhrožoval poslankyni za ODS Janě Černochové.

Na Bangu se spustila lavina nenávistných příspěvků, výhrůžek a nadávek po jeho loňském vystoupení na hudební anketě Český slavík. Kapela Ortel i její zpěvák se shodně umístili na stříbrné pozici. Na vyhlášení kapely reagoval Banga pískotem, následně se svou ženou na protest odešel ze sálu. Následující den své jednání vysvětlil na osobním profilu na sociální síti Facebook, Ortel podle jeho mínění propaguje nacismus.

Bratrské handrkování skončilo vyhrožováním a výtržnictvím

ilustrační foto MP

V sobotu 22. července po osmnácté hodině mělo v obci na Němčicku dojít k incidentu mezi dvěma bratry ve věku 63 a 61 let. Věc oznámil starší z mužů, který uvedl, že mu měl bratr vyhrožovat fyzickou újmou.

"Dále policistům sdělil, že výhrůžky se opakují již delší dobu a kromě ublížení na zdraví mu má bratr vyhrožovat i zabitím, přičemž byl v minulosti za stejné jednání již dvakrát odsouzen. Útočník ve vyhrůžkách pokračoval i po příjezdu hlídky na místo a nereagoval ani na opakované výzvy policistů, aby toho zanechal. Z toho důvodu byl za využití donucovacích prostředků hmatů a chvatů a pout zajištěn a umístěn do policejní cely," popsal incident policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je podezřelý z přečinu nebezpečné vyhrožování a přečinu výtržnictví.

Vulgárně nadával matce a vyhrožoval jí. Skončil v policejní cele

ilustrační foto

Z trestných činů nebezpečné vyhrožování a porušování domovní svobody je podezřelý 30letý muž z Prostějovska, který se tohoto protiprávního jednání měl dopustit vůči své matce, ve středu 22. února ráno v jednom z olomouckých bytů, který obývá jeho matka.

Zazvonil na dveře jejího bytu, a když otevřela, odstrčil ji a vstoupil do bytu, přestože s tím žena nesouhlasila. Začal ji urážet, vulgárně nadávat, a když chtěla vše oznámit na policii, vyhrožoval jí újmou na zdraví, kroutil ji rukou v zápěstí a vytrhl jí mobil z ruky. Když zjistil, že se žena na polici nakonec dovolala, vzal si své věci a z bytu utekl. "Přivolaní policisté začali po podezřelém okamžitě pátrat. Kolem poledne ho vypátrali v Olomouci a zadrželi. Provedli u něj test na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin.

Opilec napadal rodinu. Policisté ho vykázali

ilustrační foto PČR

Včera v době od 9 do 13 hodin mělo v rodinném domě v obci na Prostějovsku docházet k verbálním útokům ze strany jednašedesátiletého muže. Přivolaní policisté na místě zjistili, že muž měl svým příbuzným vulgárně nadávat a vyhrožovat zabitím a zapálením domu. Na mol opilý násilník byl policisty vykázán, skončil ale na záchytce.

„Provedenou dechovou zkouškou  policisté u muže změřili hodnotu 2,36 ‰. Protože jednání muže naplňovalo znaky domácího násilí, využili policisté svého zákonného oprávnění a muže z domu na dobu deset dní vykázali,“ popsal začátek incidentu policejní mluvčí František Kořínek.

Ženu vyhodil z jejího domu a vyhrožoval jí smrtí. Tři měsíce

ilustrační foto

Dne 2. března 2016 oznámila sedmatřicetiletá žena, že ji její druh dne 4. prosince 2015 vyhodil z jejího domu v obci na Prostějovsku. Navíc měl na vstupních dveřích vyměnit zámek a až do současnosti jí brání v užívání tohoto domu. 

"K tomu po ženě požadoval vydání přeplatků za energie a přepsání uvedené nemovitosti na sebe s pohrůžkou, že pokud tak neučiní, tak ji zabije," popsal případ policejní mluvčí František Kořínek. Policisté muže na základě tohoto oznámení, provedeného šetření a souhlasu státního zástupce tentýž den zadrželi a umístili do policejní cely.

Vyhrožoval policistům, může jít sedět na tři roky

ilustrační foto

Z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu podezírají policisté z obvodního oddělení v Plumlově dvaapadesátiletého muže ze Znojma.

Policisté s mužem v podvečerních hodinách dne 21. listopadu 2015 prováděli mezi obcemi Vícov a Ptení úkony k jinému skutku, při čemž u něj mimo jiné provedli dechovou zkoušku s naměřenou hodnotou 2,59 ‰ alkoholu v dechu. "Silně podnapilý muž s jednáním policistů zjevně nesouhlasil, a proto je počastoval sérií nadávek a výhrůžek fyzickou likvidací a smrtí. Jeho jednání a aktuální stav si vyžádal jeho umístění v protialkoholní záchytné stanici," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Nyní je proti muži vedeno zkrácené přípravné řízení pro podezření z výše uvedeného přečinu.

Zabiju tě, vyhrožoval seniorce a škrtil ji

ilustrační foto

V pátek 13. listopadu 2015 v době krátce po poledni napadl sedmatřicetiletý muž svou čtyřiaosmdesátiletou příbuznou v jejím bydlišti v obci na Prostějovsku. Po hádce ženu uchopil zezadu pod krkem a začal ji škrtit. Nejméně dvakrát ji udeřil pěstí do hlavy a vyhrožoval jí zabitím.

„Muž seniorku nakonec pustil, čehož ona využila a utekla k sousedce,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím že ke zranění ženy nedošlo. Při následné dechové zkoušce policisté u muže změřili hodnotu 0,62 ‰ alkoholu v dechu. „Proti agresorovi je v současnosti vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení pachateli za přečin nebezpečné vyhrožování hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ informoval Kořínek.

Loupežník dopaden, hrozí mu až desetileté vězení

ilustrační foto

Dne 30. září 2015 obvinili prostějovští kriminalisté ze zločinu loupež dvaadvacetiletého muže z Prostějova.

"Obviněný se tohoto skutku měl dopustit tím, že ve večerních hodinách dne 5. srpna letošního roku měl za přítomnosti dalších dvou mužů, pod pohrůžkou násilím, přinutit sedmnáctiletého mladíka k vydání hotovosti ve výši 3 tisíce korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V současné době je obviněný muž umístěn ve vazbě, kam byl na základě rozhodnutí Okresního soudu v Prostějově vzat dne 2. října 2015. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. (red)