webové stránky

Nejlepší webové stránky mají v Prostějově a ve Střeni

Foto MMP

Města a obce v Olomouckém kraji opět soutěžily o Zlatý erb. Letos se jich do klání o nejlepší webové stránky a elektronickou službu přihlásilo čtrnáct. 

Nejlepší internetovou prezentaci ze všech přihlášených měst mají v Prostějově. „Nabízíme lidem například virtuální prohlídku prostor historické budovy radnice,“ prohlásil náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer.

V kategorii obcí zvítězila Střeň. Její web zaujal porotu přehledností i dostupností informací. Cenu za nejlepší elektronickou službu získal Lutín, který lidem už deset let nabízí posílání zpráv z obecního rozhlasu na e-mail. V současnosti toho využívají na dvě stovky odběratelů.

Webové stránky města nabízí virtuální novinku. Prohlídku Prostějova

ilustrační foto odkaz město Prostějov

Nová virtuální prohlídka na webu Prostějova nabízí jak letecký pohled na město, tak i „procházku“ po jeho historické části, včetně radnice. 

K dispozici je aplikace virtuální prohlídky s využitím responzivního designu. Virtuální návštěvník si může vychutnat například celkový pohled na náměstí T. G. Masaryka. Dále aplikace nabízí pohled na Mariánský sloup, sochy, na budovy Muzea a galerie Prostějova, kostel Povýšení svatého Kříže, panoramatický pohled na měšťanské domy na náměstí a na závěr pohled na radnici se vstupem do budovy.

Novinka na webu města: Připravované investiční akce

ilustrační foto MMP

Jaké investiční akce město připravuje? Co se bude opravovat? Co vznikne nového? Jak to bude vypadat? Všechny potřebné informace, včetně koordinačních výkresů, map a situací naleznete na webu města Prostějova v sekci „Připravované investiční akce“.

Cesta, která vede k těmto údajům: Občan > Informace z odborů > Odbor rozvoje a investic> a Připravované investiční akce se svou stránkou  http://www.prostejov

Máte připomínku k městskému webu? Požalujte to magistrátu

ilustrační foto ber

Webové stránky prostějovského magistrátu čelily už několik let kritice zejména pro svou nepřehlednost. Jak PvNovinky informovaly, od 1. prosince mají novou podobu. Pracovalo se na ní pět měsíců. I v současné době se ale magistrát snaží odstranit závady.

"Na stránkách se pracovalo přibližně pět měsíců, snažili jsme se využít všech moderních trendů a zkušeností. Na základě různých připomínek, podnětů a návrhů, jak zlepšit přehlednost stránek, budeme dále upravovat grafiku a systém uložených informací. Tyto úpravy již budou probíhat za plného provozu,“ vysvětlil tehdy vedoucí Odboru informačních technologií Magistrátu města Prostějova Jan Števko.

Novinka městského webu! Nabídka volných bytů a nebytových prostor

ilustrační foto ber

Zájemci o nevyužité městské nemovitosti dostávají na webu města Prostějova k dispozici nový přehled volných bytů a nebytových prostor. Odkaz lidé najdou v sekci OBČAN.

Volné byty a nebytové prostory města Prostějova jsou od dnešního dne zveřejněny na novém městském webu. Město má k dispozici například volné byty, které si zájemci mohou opravit vlastním nákladem.
Pro jednodušší vyhledání poskytujeme cestu, jak se k odkazu dostat:
Občan – nabídka volných bytů (levá modrá řada odkazů).
Po „rozkliknutí“ odkazu se zobrazí informace Domovní správy města Prostějova, která má volné prostory a byty v nabídce. Lidé zde najdou i cenové hladiny nabízených městských nemovitostí a nájmů. (red)

S novým webem Prostějova jsou zatím všichni spokojeni

ilustrační foto ber

Webové stránky prostějovského magistrátu mají od 1. prosince novou podobu. Pracovalo se na nich pět měsíců a stále se dolaďují. Magistrát prosí všechny, kdo naleznou chybu či jim něco na stránkách chybí, o sdělení problému.

"Zrovna jsme obdrželi podnět, že na náměstky primátorky jsou na webu pouze e-mailové kontakty, nikoli telefonické. Hned to napravíme," nechala se slyšet náměstkyně Ivana Hemerková. Zároveň vyzvala všechny, kdo najdou na webu chybu, ke spolupráci. "Oceníme každou připomínku. Podotýkám, že stránky jsou stále ve zkušebním provozu a průběžně je dolaďujeme," dodala Hemerková.
Stránky najdete na http://www.prostejov.eu/ (ber)

Na webových stránkách města se pracovalo pět měsíců

ilustrační foto

Webové stránky prostějovského magistrátu čelily už několik let kritice zejména pro svou nepřehlednost. Jak PvNovinky informovaly, od 1. prosince mají novou podobu. Pracovalo se na nich pět měsíců.

"Na stránkách se pracovalo přibližně pět měsíců, což není na dnešní dobu nijak dlouho. Snažili jsme se využít všech moderních trendů a zkušeností. Na základě různých připomínek, podnětů a návrhů, jak zlepšit přehlednost stránek, budeme dále upravovat grafiku a systém uložených informací. Tyto úpravy již budou probíhat za plného provozu,“ vysvětlil vedoucí Odboru informačních technologií Magistrátu města Prostějova Jan Števko.

Prostějov má nové webové stránky. Jak se vám líbí?

ilustrační foto ber

Webové stránky prostějovského magistrátu čelily už několik let kritice zejména pro svou nepřehlednost. Ode dneška by mělo být všechno jinak.

Právě dnes byly spuštěny stránky nové, na první pohled mnohem přehlednější. Najdete je na http://www.prostejov.eu/. Jak se vám líbí? (red)

Pozor, webové stránky města nebudou fungovat

ilustrační foto

Ve dnech 30. 11. - 1. 12. 2015 dojde k překlopení webových stránek města Prostějova na novou verzi. Magistrát upozorňuje na možné problémy.

„V průběhu těchto dní může proto dojít k nedostupnosti stránek, špatné funkci či nedostupnosti některých služeb pro občany jako objednávkový systém apod.,“ informuje magistrát. (red)

Městský web zveřejňuje nabídky práce

ilustrační foto web

 

Na webu města Prostějova nalezneme další novinku. Pro všechny zájemce je zde rubrika nabízející volná místa v regionu.

Bližší informace naleznete zde: http://www.mestopv.cz/showdoc.do?docid=24745&webjetDmsp=304385 (red)