Wolkrův Prostějov

Wolkrův Prostějov byl zahájen!

Foto MMP

Již třiašedesátý ročník festivalu poezie Wolkrův Prostějov odstartoval. Letos v jiném termínu, ale proběhne!

Soutěžící jsou již připraveni, stejně tak doprovodný program. Slavnostního zahájení na prknech městského divadla se ujal primátor František Jura společně s náměstkyní Miladou Sokolovou. (red)

63. Wolkrův Prostějov je tu! Nabízí úžasný doprovodný program!

ilustrační foto MMP

V prvním zářijovém týdnu ožije město Prostějov tradičním festivalem poezie. I když i ten je letos jiný. Jarní termín musel být posunut na podzim, Wolkrův Prostějov se tedy uskuteční od úterý 1. do soboty 5. září 2020. Ani tato akce se nevyhne zvýšeným hygienickým opatřením.

„Přehlídka recitátorů sólistů je rozdělena do tří kategorií podle věku účastníků. V blocích se uskuteční zejména v prostoru „jeviště za oponou“ v městském divadle, kde počet účastníků v jednom čase na jednom místě nepřesáhne max. cca 150 osob. Tito budou upozorněni na nutnost mít roušky, k dispozici bude pochopitelně desinfekce. Jednotlivá představení přehlídky divadel poezie se pak uskuteční v sále Duhy, maximální kapacita je 150 osob. Případně může proběhnout také v prostoru „jeviště za oponou“, opět s maximální kapacitou 150 osob.

Odstartoval 62. ročník Wolkrova Prostějova!

Foto MMP

Festival poezie a recitace zahájil v úterý primátor města Prostějova František Jura spolu s náměstkyní Miladou Sokolovou.

"Přeji vám krásně prožité chvíle s uměleckým přednesem, divadlem a hudbou. Pokud jste k nám přijeli z větší dálky, určitě si udělejte trochu času a vyrazte do ulic našeho krásného města, určitě toho nebudete litovat," popřál účastníkům Jura. (red)

Wolkrův Prostějov podpoří ministerská dotace

ilustrační foto

62. ročník festivalu poezie Wolkrův Prostějov podpoří dotační injekce ve výši 280 tisíc korun.

„Peníze jsme získali jako neinvestiční dotaci ze státního rozpočtu ČR na částečnou úhradu nákladů festivalu, který proběhne ve dnech 11. - 15. června 2019, jde o celostátní přehlídku recitátorů sólistů a divadel poezie,“ informoval primátor města Prostějova František Jura.

Celkový rozpočet tradiční a oblíbené akce je plánován ve výši zhruba 1,1 milionu korun.

„Finanční prostředky z dotace nelze použít na cokoli. Jsou účelově vázány na krytí ostatních osobních nákladů a nákladů vzniklých ubytováním účastníků festivalu,“ doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Nenechte si ujít jedinečné představení při zahájení 61. ročníku Wolkrova Prostějova!

Ilustrační foto FB Losers Cirque Company

Ať už jste recitátory, seminaristy či pouhými diváky, dorazte dnes ve 21:15 na náměstí TGM u Zlaté brány. Uskuteční se zde zahájení 61. ročníku Wolkrova Prostějova.  A i letos bude patřit Losers Cirque Company a Kolapsu. 

Losers Cirque Company je produkčním projektem společnosti United Atrs Petra Horníčka a Zdeňka Moravce. Tyhle mladé muže zná většina republiky spíše jako duo DaeMen, které v roce 2010 zvítězilo v soutěži Česko Slovensko má talent.

Zítra vypukne Wolkrův Prostějov. Už šedesátý!

Foto Loser(s)

Jak PvNovinky informovaly, v úterý 13. června začne 60. Wolkrův Prostějov. Nabídne zajímavá představení, hosty i semináře.

"V úterý bude oficiální zahájení patřit kapele Květy, která zahraje od 20 hodin v zahradě Národního domu. O hodinu později začne na kuželně hlavního náměstí představení The Loser(s). Po jeho skončení se vydáme se svíčkami k pomníku Jiřího Wolkra, abychom tímto netradičním způsobem uctili jeho památku," uvedla vedoucí pořádajícího Kulturního klubu Duha Pavla Vašková. 

Ve středu se můžete do Městského divadla vypravit v 19,30 hodin. Od Stanislava Rubáše a Martiny Longinové se dozvíte o překladech Puškinova Evžena Oněgina.

Wolkrův Prostějov zahájí Lůzři

Foto FB Losers Cirque Company

Jedinečnou podívanou slibuje letošní šedesátý ročník Wolkrova Prostějova. Zahájení bude patřit představení The Loser(s) v podání Losers Cirque Company. To je produkčním projektem společnosti United Atrs Petra Horníčka a Zdeňka Moravce. Tyhle mladé muže zná většina republiky spíše jako duo DaeMen, které v roce 2010 zvítězilo v soutěži Česko Slovensko má talent.

V úterý 13. června ve 21 hodin rozehraje Losers Cirque Company před Muzeem a Galerií na náměstí TGM jedinečné představení, plné hudby, tance, akrobacie, světel a v neposlední řadě krásných těl. Novocirkusové akrobatické představení na motivy básně Osudový stín jistě uchvátí nejen poeziemilovné diváky.

Duha hostila krajskou přehlídku uměleckého přednesu s postupem na WP 2017

ilustrační foto Duha

Ve dnech 23. a 24. 3. 2017 se v prostějovské Duze uskutečnila krajská přehlídka uměleckého přednesu. Její vítězové postoupili na na Wolkerův Prostějov 2017.

Porota ve složení Hana Kofránková, Jana Machalíková a Jitka Šotkovská posoudila vystoupení 44 recitátorů ve třech kategoriích. „První se účastnilo 26 recitátorů, druhé 14 a třetí 4 recitátoři,“ uvedla vedoucí Duhy Pavla Vašková.

Nominováni na na WP 2017 byli:

I. kategorie

Josef Matěj, Zábřeh - Jiří Suchý: Jen tři slabiky

Karla Tomanová, Prostějov - Leo Rosten/Antonín Přidal: Pan Kaplan a houby > Tobiáš Nevřiva, Bruntál - Zdeněk Svěrák: Betlémské světlo

II. kategorie

,,Wolkrák“ je tu opět!

ilustrační foto materiály

Předáním symbolického klíče od městských bran bude u sochy Jiřího Wolkera v úterý 14. června od 18 hodin zahájen 59. ročník Wolkrova Prostějova. Úterní program se poté přesune na jeviště Městského divadla.

Od středy do soboty se pak vždy od deváté ranní představí v divadle jednotlivé recitace, které budou návštěvníkům přístupné zdarma nebo za symbolickou částku v odpoledních hodinách. V rámci programu budou probíhat divadelní představení a program každého dne bude ukončen od 21 hodin večerním doprovodným programem, kde se představí I VŠI (zhudebněná poezie I. M. Jirouse), LiStOVáNí.cz nebo plzeňská klezmerová kapela MI MARTEF.

„Wolkrák“ to rozjede už dnes! Svátek poezie zahájí akrobaté

ilustrační foto wikipedia.org

 

Komediálním akrobatickým vystoupením spojeným s předáním symbolického klíče od městských bran bude v úterý 16. června zahájen 58. ročník Wolkrova Prostějova. Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie slavnostně začne v 17 hodin u sochy Jiřího Wolkera.

V rámci úterního programu prvním představením 1 + 1 = 3 zahájí v osmnáct hodin svátek poezie prostějovské Moje divadlo. Večer na zahrádce Národního domu potom bude patřit alternativní rockové skupině soustředěné kolem undergroundového básníka J. H. Krchovského s názvem Krch-off band.

Jako každoročně přinese Wolkrův Prostějov přehlídku nejlepších sólových recitátorů a poetických divadel. Všichni museli projít sítem krajských soutěží, tudíž je kvalita opět zaručena.