zámek Plumlov

Tip na víkend. Pohádkové prohlídky na zámku Plumlov

ilustrační foto zámek Plumlov

Chcete se dozvědět, jak se léčí solimánská princezna? A víte, že tam, kde nepomohou ani kouzla králů, stačí nehynoucí láska? Nebo že vyhádat se dá nejen princezna, ale i pořádný výprask? Tohle všechno uvidíte v nových pohádkách, které si na víkend 11- a 12. července přichystal zámek Plumlov.

Nenechte si ujít tento kouzelný zážitek. Prohlídk se konají v každou celou hodinu po oba dny v době od 10 do 18 hodin. Poslední vstup do zámku je v 17 hodin. Vstupné pro děti do čtyř let je zdarma, děti do patnácti let zaplatí 60 Kč, ostatní 120 Kč. Občerstvení na nádvoří v Kamenném sále a Kavárně. A čtěte dobře, soutěžíme o rodinné vstupné! (red)

Kdo vyhrál volňásky na Dobývání hradu Plumlov?

ilustrační foto

O svátečním víkendu 5., 6., a 7. července máte možnost zavítat na plumlovský zámek. Odehraje se tam akce nazvaná Dobývání hradu Plumlov. A vy jste s námi mohli soutěžit o čtyřikrát rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti.

Soutěžících byla jako vždy spousta, štěstí se usmálo jen na některé. Výherci se stávají Lenka Střelcová z Konice, Kamil Filo z Prostějova, Jan Moravec z Prostějova a Petr Kaleta z Valašského Meziříčí. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál rodinné volňásky na Šermířské dostaveníčko?

ilustrační foto

Historická akce s bohatým celodenním programem se v zámku Plumlov uskuteční po tři dny od 9:30 do 17:30 hodin. Návštěvníci byli vítání 8. května ve sváteční den a též se na ně organizátoři těší tento víkend, 10. a 11. května. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné na sobotu!

A kdo zhlédne zítřejší představení, a to v počtu dva dospěláci a dvě děti, zdarma? Štěstí se usmálo na Věru Duchkovou z Mostkovic, Hanu Pavlišovou z Přerova a Daniela Mikolášová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál rodinné vstupné na čarodějnický Plumlov?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, zámek Plumlov bude 30. dubna patřit čarodějnicím. A vy jste si s námi mohli bleskově zasoutěžit o rodinné vstupné.

Na koho se usmálo štěstí? Výherkyněmi se stávají Eva Kotrysová z Brodku u Prostějova a Magda Ibrmajerová z Prostějova, které získávají rodinné vstupné čítající dva dospělé a dvě děti. Gratulujeme! (red)

Soutěžte bleskově o rodinné vstupné na čarodějnický Plumlov!

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, zámek Plumlov bude 30. dubna patřit čarodějnicím. A vy si s námi můžete bleskově zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, kdy do dnešní šestnácté hodiny zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se jmenuje zpěvačka, která ztvárnila nejslavnější českou filmovou čarodějnici? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV. Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti. (red)

Kdo vyhrál volňásky na nedělní pohádkové prohlídky na Plumlově?

ilustrační foto zámek Plumlov

V sobotu 13. a neděli 14. dubna se brány zámku v Plumlově znovu otevřou pohádkovým prohlídkám. V sobotu k nim přibude i vítání jara s velikonočním jarmarkem a vynášením smrtky do rybníka. A vy jste si s námi zasoutěžili o nedělní volný vstup! 

Pro které dva vylosované tedy máme rodinné vstupné pro dvě děti a dva dospělé? Šťastlivci jsou Vlasta Ševčíková z Luké a Mirka Volčková z Prostějova. Gratulujeme! (red)

 

Soutěžte o vstupné na pohádkový Plumlov!

ilustrační foto

V sobotu 13. a neděli 14. dubna se brány zámku v Plumlově znovu otevřou pohádkovým prohlídkám. V sobotu k nim přibude i vítání jara s velikonočním jarmarkem a vynášením smrtky do rybníka. A vy si můžete zasoutěžit o nedělní vstup! 

Postačí, když do 10. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, která princezna se na zámku o víkendu představí? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte přidat své celé jméno. 

Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dvě děti a dva dospělé na nedělní prohlídky! (red) 

 

Na zámku v Plumlově budou vítat jaro a pohádkové bytosti

ilustrační foto

V sobotu 13. a neděli 14. dubna se brány zámku v Plumlově opět otevřou pohádkovým prohlídkám. V sobotu k nim přibude i vítání jara s velikonočním jarmarkem a vynášením smrtky do rybníka.

Jaro se bude vítat na nádvoří zámku od 14,30 hodin, hrát k tomu bude kapela Hubertus. Pohádkové prohlídky začínají po oba dny ve třináct hodin, vstup do zámku je každou hodinu, ten poslední v sedmnáct hodin. "Zájemců o setkání s princeznou Eufrozínou, Maruškou či princem je hodně, místa si raději rezervujte předem," přidala informaci Kateřina Jenešová.

A vy se těšte, čeká vás soutěž o rodinné vstupné. (red) 

Baletní Galavečer na zámku Plumlov již v sobotu!

ilustrační foto plakát

Unikátní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů se představí v sobotu ve 20 hodin. Návštěvníky čeká taneční show v režii a choreografii Roberta Balogha a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc. 

Pro tento účel bude na nádvoří zámku postaveno speciální jeviště a hlediště, využívající dominantu nasvíceného zámku jako kulisu celého představení. V případě nepříznivého počasí budou k dispozici pláštěnky, zajištěno bude i malé pohoštění. (red)

OBRAZEM: Výstava fotografií českých a maďarských fotografů na zámku Plumlov

Foto Ivo Snídal

Čtrnáctého července proběhla na Plumlovském zámku vernisáž již 8. ročníku výstavy fotografií českých a maďarských fotografů, která se letos konala pod názvem „Očima, srdcem, objektivem“. Vernisáže, která začala úderem čtrnácté hodiny, se zúčastnila spousta návštěvníků zámku.

Cílem výstavy bylo ukázat, jak odlišný může být pohled na svět, když se na něj dívají fotografové z geograficky blízkých a přitom v některých aspektech tak odlišných zemí.

Součástí vernisáží byly tradičně kulturní podniky, při kterých vystupují hudebníci z příslušných zemí. Letos dorazil se svým programem do Plumlova smíšený pěvecký sbor Bel Canto z Halászteleku. (red)