zastupitelstvo

Zastupitelé uctili oběti dvou tragedií. A odsouhlasili pomoc

ilustrační foto

Na úterním zasedání Zastupitelstva města Prostějova uctili přítomní památku obětí dvou tragedií. Šestého prosince došlo k výbuchu v panelovém domě ve slovenském Prešově, při kterém zemřelo osm lidí, desátého prosince zemřelo rukou střelce v ostravské nemocnici sedm lidí. 

Oběti uctili zastupitelé po výzvě primátora Františka Jury minutou ticha. Zároveň jednohlasně odsouhlasili finanční dar ve výši 10 tisíc eur, který poputuje na účet Prešova. "S Prešovem nás pojí dlouholeté dobré vztahy, řadu let bylo naším partnerským městem. S paní primátorkou jsem ve spojení a co nejdříve jí sdělím vaše rozhodnutí," dodal primátor. (ber)

 

Zastupitelé se sejdou 17. května. Mimořádně

ilustrační foto

Na pátek 17. 5. 2019 od osmi hodin svolal do jednací síně radnice v Prostějově zastupitele primátor František Jura. Mimořádné zastupitelstvo čeká projednání několika důležitých bodů.

"Zastupitelé budou jednat o delegaci zástupců města do dozorčích rad obchodních společností, dodatku č. 3 k Zásadám poskytování dotace a návratné finanční výpomoci, o schválení přijetí dotace z rozpočtu OlK pro JSDH města Prostějova. Dále projednají smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu OlK - Rekonstrukce bazénu ZŠ Dr. Horáka a smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu OlK - Rekonstrukce tribunky na velodromu," uvedl v pozvánce primátor. (red)

Jednání Zastupitelstva města Prostějova bude v úterý

ilustrační foto

V úterý 19. 2. 2019 od deset hodin se v jednací síni prostějovské radnice uskuteční další jednání Zastupitelstva města Prostějova.

Zastupitele čeká mimo jiné návrh na změnu Jednacího řádu Zastupitelstva města Prostějova, zpráva o činnosti rady města, záležitosti osadních výborů, zpráva o činnosti MP za rok 2018, dotace pro rok 2019, pojmenování nových ulic, členství statutárního města Prostějova v zájmovém sdružení právnických osob Střední Morava - SCR a záležitosti Manthellan. (red)

 

Zastupitelé nepřiklepli peníze dvěma sportovním klubům. Kvůli účetním uzávěrkám

ilustrační foto

Mimořádné úterní zasedání Zastupitelstva města Prostějova přineslo zklamání klubům SK Prostějov 1913 a BK Olomoucko. Jak se ukázalo, k datu jednání neměl ani jeden z nich zveřejněnu účetní uzávěrku.

Mládežnický hokejový oddíl SK Prostějov 1913 proto nedostane tři miliony a BK Olomoucko sedm set padesát tisíc korun.

O problému věděl i primátor František Jura. "Představitelé obou klubů mě ujistili, že uzávěrky podávali. Stále čekali, že se do dnešního jednání objeví na portálu justice. Nestalo se tak. Ze zákona jim dotace poskytnuta být nemůže,“ vysvětlil Jura. 

Slib složili dva noví zastupitelé

Foto MMP

Hned dva zástupci politických stran, které komunální volby vynesly do prostějovského zastupitelstva, složili své mandáty. Dnes je nahradili noví, kteří funkci přijali  spolu se složením slibu zastupitele. 

Jako první rezignoval v průběhu ustavujícího jednání 30. října Jaroslav Faltýnek (ANO). 13. listopadu tak písemnou formou učinil Radim Fiala (SPD). Důvodem k rezignaci obou je velké pracovní zaneprázdnění. Novými zastupiteli jsou tak Vojtěch Burda (ANO) a Martin Křupka (SPD), kteří při dnešním 2. zasedání Zastupitelstva města Prostějova složili slib. 

Konkrétní složení zastupitelstva města Prostějova najdete na 

Nové zastupitelstvo se sejde 30. října!

ilustrační foto

Nové zastupitelstvo města Prostějova by se ke svému prvnímu jednání mělo sejít 30. října.

"Pokud někdo nevznese k výsledku voleb námitky, termín platí," potvrdila informaci primátorka Alena Rašková. První jednání ale bude hlavně slavnostní, noví zastupitelé budou muset složit slib. (ber) 

Jednání Zastupitelstva města Prostějova se koná v pondělí

ilustrační foto

Dne 27. 8. 2018 od 13:00 hodin proběhne 32. zasedání Zastupitelstva města Prostějova.

Zastupitele čeká schvalování celé řady bodů. Mimo jiné dotace na obnovu památek pro rok 2018, prodej a směna pozemků, schválení poskytnutí členského příspěvku spolku Prostějov olympijský, z. s., rozpočtová opatření, dotace do školství a sportu, střednědobý výhled rozpočtu statutárního města Prostějova na roky 2020 až 2023, změna OZV statutárního města Prostějova č. 1/2018 o nočním klidu, dokument „Smart Prostějov / Manuál chytrého města“či záležitosti Manthellan, a.s. (red)

31. zasedání Zastupitelstva města Prostějova již v pondělí!

ilustrační foto

31. zasedání Zastupitelstva města Prostějova se uskuteční v pondělí 11. 6. 2018 od třinácti hodin v jednací síni radnice v Prostějově. Zastupitelé mají na programu devatenáct náročných bodů. 

Projednají nabídky na odkup, výkup, prodej a převod pozemků, schválení účetní závěrky Prostějova za rok 2017 a závěrečný účet  Prostějova za rok 2017, investice, dotaci NÁRODNÍMU DOMU Prostějov o.p.s. na úhradu provozní ztráty vzniklé v období uzavření objektu Národního domu z důvodu opravy, dotace do sportu, kultury, školství, sociální oblasti a na obnovu památek, plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2018 - 2022, záležitosti Manthellan, a.s. (ústní zpráva - pravidelný bod) a zprávu o činnosti rady města. Jak vždy bude možné ledovat přímý přenos jednání na webu města.

Opozice návrh na odvolání náměstků stáhla

ilustrační foto vecernikpv.cz

Odvolání dvou náměstků primátorky, Jiřího Pospíšila a Ivany Hemerkové, požadoval včera na jednání Zastupitelstva města Prostějova za opoziční zastupitele Aleš Matyášek (TOP 09). Návrh nakonec stáhl.

Důvodem pro odvolání Ivany Hemerkové měla být situace kolem vyplácení dotací LHK Jestřábi spolek. Ten je nyní v insolvenci a do jeho pohledávek by mohl být připsán i údajný dluh města Prostějova ve výši 6,7 milionu korun. Město tyto prostředky totiž nevyplatilo klubu, ale nechalo je alokovány na odboru školství, kultury a sportu. Ten z nich hradil, na základě faktur, pronájmy ledu Domovní správě Prostějov a faktury za dopravu. S takovým postupem bylo každoročně ovšem zastupitelstvo seznámeno.

Program jednání Zastupitelstva je rozšířen. I o odvolání náměstků

ilustrační foto vecernikpv.cz

Do programu pondělního jednání Zastupitelstva města Prostějova přibylo na základě žádosti zastupitelů několik bodů. Je mezi nimi i odvolání náměstků primátorky. A hned dvou.

Ve hře je odvolání Ivany Hemerkové a Jiřího Pospíšila, které navrhl opoziční zastupitel Aleše Matyášek. Zastupitelé také chtějí slyšet zprávu o stavu Národního olympijského centra a situaci kolem klubu LHK Jestřábi. (ber)