Tip na výlet: Barbie v Muzeu Litovel

Tip na výlet: Barbie v Muzeu Litovel
ilustrační foto mattel.com
Další fotky: 
Tip na výlet: Barbie v Muzeu Litovel

Pokud chcete udělat svým dcerám či vnučkám radost, vypravte se do Muzea Litovel. V jedinečné expozici jsou tam k vidění stovky panenek Barbie. A to jde jen o část soukromé sbírky Miluše Rejkubové - Lublinerové z Krnova, která jich má doma přes 1500, nepočítaje příslušenství. Výstavu můžete zhlédnout v otevírací době muzea až do 5. února 2018.

Výstava návštěvníkům přibližuje zhruba polovinu sbírky Miluše Rejkubové, která propadla fenoménu panenky Barbie od světoznámé značky Mattel. Tvoří ji Barbie z mnoha různých časových období, což umožňuje zachytit vývoj obličeje, tělesných proporcí i způsobu oblékání panenky. Mimo klasické, třicet centimetrů vysoké hračky, jsou součástí sbírky také sběratelské kousky vysoké pětačtyřicet a devadesát centimetrů, porcelánové Barbie nebo speciálně vydávané edice v luxusním provedení. Nechybějí ani panenky se známými obličeji, jako je anglický pár William a Kate či Marilyn Monroe. 

Kromě panenek je k vidění i přehlídka ošacení. Barbie si totiž za svůj život oblékla téměř miliardu různých druhů šatů od věhlasných návrhářů jako Gucci, Versace, Vera Wang, Dolce & Gabbana či Givenchy. Jsou tady také naprosté sběratelské skvosty. Vystaveny jsou například nádherné toalety s polodrahokamy od Swarovského.

Barbie, která letos oslavila 58. narozeniny, pochází od amerického výrobce hraček Mattel. Její postava za tu dobu prošla vývojem od dlouhonohé blondýnky k hračce s různými odstíny pleti, druhy účesů a oblečení i s různými tělesnými proporcemi. Je k dostání ve 150 zemích a každou vteřinu se údajně prodají tři kusy této hračky. 

Tahle výstava pobaví nejen "malé" ženy, ale i ty dospělé. Kdo by se na chvíli nechtěl proměnit v dokonalou krásku? Byť plastovou. (ber)

 

Poslat nový komentář