Ostatní

Tomáš Bárta ovládl online závod KPŽ Kooperativa Lipno Lake

ilustrační foto

Závodníci týmu TUFO PARDUS Prostějov nezahálí a snaží se udělat maximum v přípravě na oddálený začátek sezóny. Zúčastnili se tak online závodu na ergometrech, který zprostředkovává ROUVY a hned zaznamenali velký úspěch, když Tomáš Bárta závod v mezinárodní konkurenci zcela ovládl a nováček týmu Bruno Stoček obsadil třetí místo!

Úřadující mistr republiky na silnici v kategorii U23 Tomáš Bárta se dostal přibližně v polovině téměř čtyřicetikilometrového závodu do vedení a už nedal nikomu šanci. Pomyslným cílem projel s náskokem 21 vteřin na druhého Jaromíra Skálu z týmu ROUVY Specialized Cycling Team. Bruno Stoček pak ztratil na stříbro 14 vteřin. 

Nouzový stav Tufo Pardus Prostějov nezastaví

ilustrační foto velodrom

Bezpečnostní a preventivní opatření se dotkly také sportu a cyklistika výjimkou. Prostějovští cyklisté ale nic neponechávají náhodě a z nucené závodní pauzy se snaží vytěžit maximum. Závodníci se zapojili do několika projektů, v rámci možností polykají tréninkové dávky a hodlají naskočit do sezóny v plné síle.

„Pro všechny je to takové zvláštní, sezóna vlastně ani nezačala a místo vyladění formy jsme najednou v podstatě v přípravném období. Snažíme se tomu uzpůsobit tréninky, se závodníky jsme v kontaktu a snažíme se přípravu zpestřit, jak se dá,“ říká sportovní ředitel Tomáš Konečný. Poukazuje také na fakt, že se někteří elitní závodníci zapojili do on-line závodů na ergometrech, které organizuje projekt Rouvy. Mládež se zase bude pod záštitou ČSC vzdělávat v projektu Cyklista.OnLine, kde se mohou zdokonalovat v oblastech výživy nebo sportovní psychologie.

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje je odložena

ilustrační foto Večerník

Pandemie viru COVID-19 zasáhla ve velké míře i sport a prostějovská cyklistika bohužel není výjimkou. S ohledem na platná nařízení a nejistý vývoj situace se pořadatelé rozhodli odložit druhou nejvýznamnější akci, která se měla 6. 5 - 7. 5. 2020 uskutečnit na prostějovském velodromu, GP ČSC VC Olomouckého kraje. Přesto, že Mezinárodní cyklistická unie (UCI) prozatím zrušila závody do konce dubna, pořadatelé nechtějí nic ponechat náhodě a začnou pracovat na alternativní variantě.

Na tradiční silné obsazení domácí i zahraniční špičky v dráhové cyklistice si tak fanoušci, kteří každoročně vytvářejí akci skvělou atmosféru, budou muset počkat minimálně do srpna. UCI prozatím není schopna garantovat přidělení náhradního termínů v rámci mezinárodního kalendáře závodů, kdyby však šlo vše podle plánu, závod by se měl uskutečnit 25. – 26. 8. 2020, tedy bezprostředně před největší událostí dráhové sezóny u nás – Memoriálem Otmara Malečka. 

Život píše romány. Lenka

ilustrační foto

Osud mnohdy zamotá naším životem. Ocitneme se v situaci, která je pro nás zdánlivě bezvýchodná. Na pokraji duševních, mnohdy i fyzických sil, s pocitem, že o nás nikdo nestojí, že jsme sami proti světu. Mnohdy nás do takové situace dostanou lidé, kteří jsou pro náš život těmi nejdůležitějšími. Stejně, jako pro paní Lenku. Přečtete si příběh, kdy se z pozorného muže vyklubal psychopat a tyran.

Potkali jsme se na dovolené. On byl samozřejmě okouzlující, šikovný, nosil mě na rukou. Byl upravený, voněl, měl vkus a byl vtipný. A samozřejmě, sex byl báječný. Pak jsme se rozjeli domů. Od té chvíle neustále psal, jak jsem krásná, úžasná, že nikdy nikoho takového nepotkal a že si mě chce vzít, jak mě miluje a takové věci. Kterou ženskou by tohle netěšilo, to prostě chceme slyšet. Nepřemýšlíš nad tím, že to asi není úplně normální, když jste se de facto viděli 14 dnů. Žiješ v tom, že máš nejlepšího chlapa na světě.

Al Bustan ze Srdéčka opět pokořil Merano!

Foto: Fotopress arigossi

Devítiletý hnědák Al Bustan opět pokořil italské Merano. Fenomenální valach stáje Lokotrans udělal radost nejen žokeji Andrewu Glassonburmu, ale hlavně trenérovi Stanislavu Popelkovi, majiteli tréninkové centrály ve Hvozdu u Konice. 

Al Bustan zvítězil v pondělí v Premio Val Passiria, steeplechase na 3900 metrů pro pětileté  starší koně.  Z celkové dotace 21 tisíce eur si "ukousl přes 227 tisíc korun. Kůň, kterému italská dráha svědčí, utekl druhému v pořadí velmi lehce o sedm délek. 

Al Bustan tak napravil svůj poslední start z května letošního roku, kdy ho jeho stálý jezdec, žokej Jan Faltejsek, musel zadržet.   

K dnešnímu dni vydělal svým majitelům bez 12 tisíc korun rovných sedm milionů korun. Všechny pod vedením Stanislava Popelky. Gratulujeme! (ber)

 

OBRAZEM: Plážový fotbal děti ze základek nadchnul!

Foto SOŠPO

Dnes proběhl historický první ročník turnaje v plážovém fotbalu žáků prostějovských základních škol. Turnaje se zúčastnilo šest prostějovských základních škol. Záštitu nad turnajem převzal náměstek primátora pro oblast školství, výchovy, vzdělávání a sportu Jan Krchňavý.  

Turnaj s náměstkem slavnostně zahájili českou hymnou v podání Martina Kapka ředitelé Sportcentra - DDM Jan Zatloukal a SOŠPO Marek Moudrý.

Vítězný pohár si odnesli žáci ze základní školy Studentská. Druhé místo vybojovala ZŠ Dr. Horáka a bronzovou pozici ZŠ E. Valenty. Vyhlášení výsledků, předání medailí a trofejí nejlepším hráčům se za statutární město zúčastnili náměstkyně Milada Sokolová a předseda komise sportovní a radní Miloš Sklenka. Turnaj zorganizovali studenti sportovního managementu Střední odborné školy podnikání a obchodu. (red)

Beachtenisová exhibice Jiřího Nováka! Již dnes!

ilustrační foto

Dnes v šestnáct hodin se můžete těšit na beachtenisovou exhibici Jiřího Nováka a Tomáše Cibulce na plážovém hřišti u muzea.

„Původně plánovaný termín kvůli nepřízni počasí nevyšel, ale nechtěli jsme zájemce o tuto podívanou ošidit. Jsem ráda, že se podařilo najít náhradní termín,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. "Jsme velmi rádi, že to na hřišti žije různými druhy sportů a na dnešní plážový tenis se moc těším", uvedl pro Prostějovské novinky náměstek Jan Krchňavý.

Šipkařky No Men vyhrály ligu a budou bojovat na Mistrovství ČR!

ilustrační foto

Původně jich bylo sedm, jako Sedm statečných. Když se v roce 2016 daly dohromady, byly svobodné i vdané, měly různá povolání a jejich věk se pohyboval od 20 do 39 let. Byly každá jiná a spojovala je jediná věc. Věnovaly se sportu, který je považován za doménu mužů. Prostějovské No Men se rozhodly, že to změní. A podařilo se! NoMen vyhrály šipkařskou ligu a jedou na Mistrovství České republiky.

Sedmička žen se znala už několik let, převážně z šipkařských turnajů. Vždy chtěly hrát s muži, skončily ale v ženské lize. A to je nebavilo. "Družstev žen je hrozně málo, na zápasy jsme jezdily po celé Moravě. A přestalo nás to bavit," vysvětlila vznik družstva kapitánka Veronika Malíšková. A tak na začátku září 2016 spatřilo světlo světa No Men. Žádní muži do sedmičky žen nesmí. "Rozhodly jsme se jim dokázat, že jsme v šipkách stejně dobré, jako oni," dodala Veronika.

Korfbal opanoval plážové hřiště!

Foto SK RG Prostějov

Prostějov je městem sportu, i těch netradičních. Přesto, že je korfbal v našich hanáckých luzích a hájích pevně zakořeněný, najde se stále mnoho občanů našeho města, kteří o tomto sportu ještě neslyšeli. I pro ně byla určena páteční akce na beachovém hřišti u prostějovského muzea. Místní korfbalový klub SK RG Prostějov uspořádal soutěžní klání členů oddílů s jejich rodiči. Moderátor a trenér klubu Martin Šnévajs však umně zapojil i kolemjdoucí veřejnost, a tak se na písku u muzea vystřídalo několik desítek po sportu dychtících dětí.

„Akce měla velký náboj a byl jsem velmi potěšen, jak to korfbalisté pojali. Tak to má na náměstí vypadat. Pevně věřím, že se jim podařilo získat do svého klubu nové adepty,“ prohlásil místopředseda městské sportovní komise Jan Zatloukal, který přišel předat dětem lákavé ceny – trička s nápisem #hanackebeach, které je logem celého projektu plážového kurtu umístěného od 15. května do 9. června na prostějovském náměstí.

Další korfbalovou akcí je exhibice české reprezentace U15 1. června. (red)

 

Úřadující mistryně ČR Kvapilová - Kubíčková v Prostějově! V pět předvedou beachvolejbalovou exhibici!

ilustrační foto

Ženské dvojice dnes v čase od 17:00 hodin, na náměstí T. G. Masaryka, předvedou exhibici beachvolejbalu. 

„Úřadující mistryně republiky Kvapilová - Kubíčková, které obsadily na tříhvězdičkovém australském turnaji Světového okruhu deváté místo, se utkají s dvojicí hráček z prostějovského oddílu,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Plážový volejbal se vyvinul z klasického šestkového volejbalu. Od doby svého vzniku si získal ve světě mnoho příznivců, z toho důvodu byl zařazen mezi sporty konající se na letních olympijských hrách. (red)