Večerní povyražení vandalů skončilo olámanými stromky

Vandalové se vyřádili na mladém porostu v biokoridoru Hloučela.
Vandalové se vyřádili na mladém porostu v biokoridoru Hloučela.

Sváteční podvečery lze prožít různě, především však v pohodě, klidu a odpočinkově. Jsou však takoví, kteří potřebují vybít přebytečnou energii, dokázat si svou nadřazenost nebo uvolnit ventil nespoutanému alkoholovému či drogovému opojení. Kdoví, co vedlo přibližně třinácti- až patnáctileté výrostky k zábavě poněkud destrukční – v biokoridoru Hloučela se pustili do lámání mladých stromků.

„Náhodou jsem procházela kolem a když jsem viděla, co tropí tak mladí výtržníci, zlobila jsem se s nimi, že zavolám městskou policii. Pod hrozbou se sebrali a odkráčeli. Dva stromky zůstaly polámané, ale i na dalších v okolí zůstaly ohnuté větve a další viditelné poškození. Magistrát investuje do údržby zeleně řádově miliony korun, náš okrašlovací spolek vysází ročně zeleně za desetitisíce korun, to pak člověka mrzí, že mu pod rukama jeho práci někdo ničí,“ postěžovala si rozzlobená předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a radní Milada Sokolová.

Jak uvedl vedoucí střediska sady a parky .A.S.A. Technické služby Prostějov Josef Jankůj, jedná se sice o náletové dřeviny, přesto je třeba si vážit každého kousku zelené přírody. „Jeden ze stromků musíme zcela odřezat a odstranit, druhý možná zachráníme zakrácením. Víme i o dalších místech, kde se vandalové vyřádili. Lokalita, která má takto poškozené dřeviny, sice není v péči naší firmy a starají se o ni ochránci přírody, přesto nějakou nápravu provedeme,“ uvedl Jankůj.

(jap)

Poslat nový komentář