Odstranění železniční vlečky ve Vrahovické má v rukou kraj

Odstranění železniční vlečky ve Vrahovické má v rukou kraj
ilustrační foto ber
Další fotky: 
Odstranění železniční vlečky ve Vrahovické má v rukou kraj

Již několik let poukazují řidiči na havarijní stav železniční vlečky ve Vrahovické ulici v Prostějově. Její majitel, firma Anah, se již několik let potýká s úřady, protože chce vlečku pro nefunkčnost odstranit. Jak redakci sdělil vedoucí technické kanceláře Anah Milan Sosík, blýská se na lepší časy. V nápravu ale v blízké budoucnosti nedoufejte. 

„Železniční vlečku více jak 10 let nepoužíváme. Pod úroveň ostatní komunikace se dostala opakovaným navyšováním povrchu silnice a rekonstrukcí železničního přejezdu ČD. Výmoly mezi kolejnicemi, které neustále opravujeme, vznikají provozem nákladních a osobních automobilů projíždějících po Vrahovické ulici. Protože nic z toho nevzniká naší činností a nemůžeme to nijak ovlivnit, rozhodli jsme se v létě 2015 vlečku zrušit,“ konstatoval Sosík.

Až 9.2.2016 vydal Drážní úřad rozhodnutí, kterým se vlečka dnem 29.2.2016 ruší a bylo možné začít pracovat na odstranění stavby. Komunikace, přes kterou vlečka prochází, je v majetku Olomouckého kraje.

"V současné době máme vypracovánu projektovou dokumentaci pro odstranění přejezdu železniční vlečky a v nejbližší době budeme žádat Drážní úřad v Olomouci o vydání stavebního povolení k odstranění stavby. To proběhne jako součást plánované rekonstrukce Vrahovické ulice, kterou bude provádět vlastník komunikace. Ten tuto akci má, dle informace Jana Haničáka z oddělení přípravy a realizace investic Olomouckého kraje, naplánovánu na příští rok. Termín uskutečnění je tedy v rukou Olomouckého kraje. My z pohledu stavebního povolení a další nezbytné součinnosti budeme připraveni s dostatečným předstihem," dodal Milan Sosík. (ber)

Poslat nový komentář