Volejbalistky v Istanbulu z Ligy mistryň vypadly

Volejbalistky v Istanbulu z Ligy mistryň vypadly
ilustrační foto

Mise volejbalistek VK Modřanská Prostějov dopadl na istanbulské palubovce dle očekávání. Fenerbahce Universal Istanbul nedal našim holkám téměř žádnou šanci, a tak se Hanačky s top evropským pohárem rozloučily stejně jako v minulých letech. Ani napotřetí se jim nepodařilo prorazit brány 1. kola play off.

Počáteční set rozhodly dvě sady, kterými domácí volejbalistky získaly poměrně slušný náskok nejdříve pěti a poté čtyř bodů. Naše holky sice dokázaly poměrně rychle rozdíl bodů snížit, ale zaostávaly ve své schopnosti soupeřky zastavit v útocích. V perfektní koncovce se podařilo prostějovačkám dotáhnout na stav 23:22 a poté skóre úplně vyrovnaly! Ke spokojenosti soupeře přispělo zkažené podání Popovič a za stavu 26:25 ukončila Kim set esem.

Druhý set ukázal, že verva, s jakou se do boje pustily Modřanky, protihráče překvapila, což bylo znatelné zejména na začátku druhého setu. Hostující hráčky však nedokázaly nápor domácích volejbalistek udržet a druhý set skončil za stavu 25:19.

Aby prostějovské volejbalistky odjížděly s vítězstvím, potřebovaly vyhrát čtyři sety v řadě. Tuto naději ztratily hned z kraje třetí části utkání. Velký počet nepřesností, chyb a zmatků v hostujícím prostějovském družstvu napomohlo k porážce, kterou potvrdil nezvládnutý závěr a drtivé servisy hráčky Tom. Poslední část hry skončila za stavu 25:14.

 

Sestavy:

Fenerbahce: Erdem, Claudino, Tom, Aydemir, Šaškova, Kim, libero Güneyligil – Kocyigit

Prostějov: Horká, Hrončeková, Popovič, Velikiy, Monzoni, Smák, libero Chlumská – Kubínová, Soares

(red)

Poslat nový komentář