Základní škola ve Vrahovicích se dočká opravy školního hřiště

Základní škola ve Vrahovicích se dočká opravy školního hřiště
ilustrační foto mapa

Radní obnovu hřiště svěřili, formou výzvy jednomu zájemci, společnosti INSTA Olomouc. Práce by zde měly začít ještě letos a proto, pro urychlení legislativních kroků, si nechalo město udělat elektronický průzkum trhu. K podání cenových nabídek byla vyzvána pětice firem. Cenovou nabídku na provedení opravy sportovního hřiště podaly dvě.

„Obnovou projde běžecká dráha s antukovým povrchem. Dále pak hrací plocha s asfaltovým povrchem, kde budou umístěny kotevní prvky pro osazení hracích sítí. V neposlední řadě se v západní části areálu opraví oplocení, které bude mít na výšku šest metrů,“ nastínil smluvní práce první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Na základě zmíněného elektronického průzkumu trhu a zkušeností s realizacemi stavebních akcí obdobného charakteru a rozsahu, byla vybrána nabídková cena společnosti INSTA Olomouc s cenou ve výši 1,7 milionu korun. Část nákladů půjde z peněz osadního výboru, který opravu hřiště navrhl. "Jde o to, že stavba nebyla na letošní rok v plánu investic, takže bude uhrazeno cca 800 tisíc. Na příští rok, kdy bude hřiště dokončeno, již peníze v rozpočtu vyčleněny jsou," dodal Fišer. Práce by měly být hotové do 30. 4. 2018. (red)

 

Poslat nový komentář