Každý den se do práce těším, říká Zlatá Ámoska Karolína Mlčochová

Každý den se do práce těším, říká Zlatá Ámoska Karolína Mlčochová
Foto kr-olomoucky.cz
Další fotky: 
Každý den se do práce těším, říká Zlatá Ámoska Karolína Mlčochová
Každý den se do práce těším, říká Zlatá Ámoska Karolína Mlčochová

Jak PvNovinky informovaly, 13. února se Karolína Mlčochová, učitelka anglického jazyka prostějovské střední školy Trivis, stala Zlatou Ámoskou Olomouckého kraje a postoupila do celostátního finále. Karolíně jsme, mimo gratulace, položili i několik otázek. 

Jak dlouho učíte?

Ve školství jsem deset let, angličtinu učím déle. Dříve to byly jazykové školy, výuka ve firmách, soukromá výuka, ale před deseti lety mě oslovila střední škola Trivis Prostějov s návrhem, že hledají vyučujícího angličtiny. Přijala jsem nabídku a po velmi krátké době mi bylo jasné, že mě tato práce bude bavit. Je to nesmírně kreativní, naplňující, konstruktivní činnost, mohu upřímně říci, že se každý den do práce těším. 

Jak dlouho učíte na Trivisu?

Na Trivisu jsem od počátku své učitelské kariéry, tedy deset let. Jsem velmi vděčná škole za tuto příležitost, a obzvlášť naší skvělé paní ředitelce Mgr. Anně Zedníkové, která mi vždy vyšla ve všem vstříc. Ve škole je relativně malý kolektiv zaměstnanců, ve kterém je příjemná atmosféra. 

Překvapila Vás nominace?

Věděla jsem o ní od začátku, nepřekvapila mě, ale strašně potěšila. 

Měli jste v regionálním kole trému, nebo jste studentům věřila?

Měla jsem trému, protože mám trému vždy a ve všem. Snažím se ji skrývat, ale trémista jsem (haha). Studenti byli skvělí a nepoměrně klidnější, než já. Věřila jsem jim stoprocentně, viděla jsem jejich práci, už je nějakou dobu znám. Jsou to tři velmi talentovaní mladí lidé, bez kterých by se žádná výhra neuskutečnila. 

Co pro Vás ocenění znamená? 

Ocenění pro mě znamená strašně moc. Už samotná nominace je malé vítězství. Když vyhlásili mé jméno v regionálním kole soutěže, byla jsem naprosto užaslá. Všichni ostatní nominovaní si zasloužili první místo stejně jako já; byli všichni moc milí, sympatičtí, zkušení pedagogové. Z vítězství v regionálním kole mám obrovskou radost a je pro mě velkou motivací do budoucna. Považuji ho za doklad toho, že cesta, po které jsem se ve výuce vydala, je správná, a mohu v ní pokračovat. Uznání žáků je pro mě osobně v práci nejdůležitější, a každý člověk je určitě rád, když jeho práce přináší pozitivní výsledky. 

Můžete představit své mladé kolegy?

Samozřejmě, a velmi ráda. Jde o tři studenty, kteří především stojí za mým vítězstvím: Jedná se o dvě dámy, studentky 2. B - Kateřinu Špičákovou a Alici Mazurovou, a studenta 4. B Ondřeje Schejbala. Jsem jim všem moc vděčná za podporu a velkou dávku energie, kterou mi dodali! 

Karolíně Mlčochové budeme fandit i nadále. Postoupila do celorepublikového semifinále, které se uskuteční 1. března v Praze. (ber)

Poslat nový komentář