Kraj podporuje iniciativu mládeže

ilustrační foto
ilustrační foto

Zástupci zájmového sdružení OK4Inovace dnes v sídle Olomouckého kraje představili své plány pro letošní rok. Mimo jiné se sdružení zaměřuje i na studenty středních škol, pro něž vyhlásilo soutěž o hodnotné ceny.

Soutěž nazvaná „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“ je určena pro dvou až tříčlenné týmy studentů prvního až čtvrtého ročníku středních škol v Olomouckém kraji. Probíhá do 15. května, do kdy mohou studenti posílat své eseje o budoucnosti mladých lidí v kraji, roli kraje v Evropě, jeho hospodářském rozvoji, energetické soběstačnosti či využití informačních a komunikačních technologií k rozvoji kraje.

„Inovační procesy jsou pro rozvoj kraje klíčové. Proto Olomoucký kraj inicioval založení sdružení OK4Inovace, jehož primárním cílem je naplňovat regionální inovační strategii,“ uvedl hejtman kraje Martin Tesařík, který je předsedou správní rady sdružení. „Je pro nás důležité propojit vzdělávací sektor s podnikatelskou sférou a business prostředím. Chceme naslouchat i mladší generaci, která v budoucnu mnohé na poli podnikání ovlivní. Proto jsme s Moravskou vysokou školou Olomouc, která je jedním ze zakládajících členů sdružení, pro studenty středních škol připravili soutěž o našem kraji a jeho potenciálu,“ dodal hejtman. 

Sdružení OK4Inovace chce v budoucnu podpořit vytváření mezioborových studijních programů ve spolupráci s trojicí vysokých škol v kraji. Připravují speciální stipendia pro studenty. Malým a středním firmám v budoucnu nabídnou finanční příspěvky v podobě inovačních voucherů. Více informací na webu www.ok2you.cz.    

(red)

Poslat nový komentář