Lapkové řádili v Prostějově

Lapkové řádili v Prostějově
ilustrační foto

Máme tu léto a všichni většinou v tomto období zvolníme tempo, přestáváme být ostražití a užíváme si dovolených, volna nebo jen tak, třeba hezkého počasí. Na co bychom rozhodně neměli zapomínat jsou naše osobní věci, protože zatím co my „dobíjíme baterky“, lapkové a kapsáři mají energie dost a svou obratností nám zpsůobují nemalé problémy.

Takovou nepříjemnost museli prostějovští policisté řešit o víkendu hned dvakrát. Nejprve se svou nepozorností přivedl do problémů 62letý muž, který se vypravil v sobotu 14.7. 2012 ráno na nákup do marketu na Plumlovské ulici v Prostějově. Neznámý pachatel mu z kapsy vesty, kterou měl muž na sobě, ukradl peněženku s platební kartou, osobní doklady a hotovostí 600 korun. V neděli ráno řešili prostějovští policisté podobný případ, kdy 27letý muž začal pátrat po své peněžence, kterou nechal bez dozoru ležet na stole v baru na ulici Svatoplukova. Také tomuto muži nejn z peněženkou zmizely osobní doklady, doklady od vozidla, platební karta a hotovost 100 korun.

„I když majitelé uloupených věcí nepřišli o velkou hotovost, budou muset vyrazit na úřady a vyřídit si potřebné doklady a v bankách nové platební karty. Policisté oba tyto případy šetří pros trestné činy krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“, uvedla naprap. Miluše zajícová, mluvčí Územního odboru PČR Přerov.

(pž)

Poslat nový komentář