Centrální registry vozidel už fungují. Z úřadů už nemusíme odcházet s nepořízenou.

Centrální registry vozidel už fungují. Z úřadů už nemusíme odcházet s nepořízenou.
ilustrační foto

Pokud potřebujete přihlásit vozidlo, bez obav vykročte na místní odbor dopravy.

Centrální registr vozidel (CRV) měl začít fungovat v pondělí 9.7.2012 v sedm hodin ráno, ale tímto datem odstartovaly problémy a centrální systém za 37 milionů zkolaboval. Na úřadech se vytvářely fronty nespokojených lidí a z mnohých míst odcházeli zcela z nepořízenou.

Od včerejšího pondělí systém funguje, ale opět ne úplně. „Ministerstvo však údajně pracuje na odstranění všech problémů a do konce týdne byl měl pracovat bez jakýchkoliv potíží,“ řekl vedoucí odboru dopravy v prostějově Miroslav Nakládal.

„Jakmile úředníci u přepážky zjistí, že požadavek klienta nelze v danou chvíli vyřídit, mohou přijít později nebo na odboru nechat svou žádost. Tato žádost bude vyřízena, žadateli zavoláme a příslušný doklad si může vyzvednout,“ dodal Nakládal.

„Ministerstvo dopravy ve spolupráci s dodavatelem systému situaci aktivně řeší a v pátek do krajských měst vyslali mobilní týmy, ty nadále pokračovaly na řadě míst ještě v pondělí, řekl Zdeněk Neusar, z tiskového oddělení Ministerstva dopravy.

Nový registr vozidel má sloužit například k registraci značek na přání, převod mezi vozidly jednoho majitele a má být napojený na základní registry, policii a evidenci kradených aut v zahraničí. V pondělí, minulý týden, ale nedokázal splnit ani ty základní požadavky.

Ministerstvo dopravy bude požadovat po dodavatelské firmě zaplacení sankcí. Jejich výše se bude odvíjet také od toho, kdy dodavatel kompletně splní zadání a zajistí bezproblémový provoz. Podle smlouvy je možné požadovat až dva miliony korun za každý den, kdy systém neběží správně.

Už se tedy nemusíme obávat, že z odboru budeme odcházet s nepořízenou, úředníci se snaží vyhovět ve všech případech.

(pž)

Úterý, Červenec 17, 2012 - 09:15

Poslat nový komentář