Pronájem parkovacích míst radnice v Prostějově pro handicapované zlevní nebo je budou mít zdarma.

Pronájem parkovacích míst radnice v Prostějově pro handicapované zlevní nebo je budou mít zdarma.
ilustrační foto

Každé město má směrnice, ve kterých je ustanoveno, kolik kdo zaplatí, když si chce předplatit své místo na zaparkování. Nejinak je tomu i v Prostějově.

Prostějovští držitelé průkazu ZTP/P se ale nemusí obávat, že by jejich peněženky zasáhla nová sazba. Naopak, radnice odsouhlasila, že handicapovaným pronajme parkovací místa za stejné peníze nebo je i v některých případech poskytne zdarma.

Kamenem úrazu pro zaparkování jsou v Prostějově hlavně sídliště, ale v podstatě se v celém městě parkovacích míst nedostává. Podle náměstka primátora Prostějova Jiřího Pospíšila se nařízení bude týkat osob, které jsou držiteli průkazu ZTP / P a nebo jejichž rodinný příslušník je držitelem takového průkazu.

Podle nové platby se může pronájem parkovací plochy vyšplhat až na několik tisíc, zatímco doposud se platilo 20 Kč za metr čtvereční ročně. Městská rada ovšem rozhodla, že postiženým lidem poplatky ponechají v původní výši nebo je odpustí úplně.

Zdroj: www.iDnes.cz

 

Komentář: Moje vlastní zkušenost se zaparkováním je jedno velké dobrodružství a je jedno ve kterém městě zrovna jsem. Ulice jsou přecpané, kapacita parkovišť na sídlištích naprosto nevyhovující dnešním požadavkům. Když už se mi podaří zaparkovat, pak se s hrůzou vracím zpátky k autu, protože už dopředu očekávám, že moje SPZ bude promáčklá od tažného zařízení, poškrábané plasty v lepším případě, v tom horším rovnou promáčklý nárazník od auta, které se za každou cenu snažilo udělat místo.

I mě napadlo pořídit si takové příjemné „teplé místečko“ k zaparkování, když se vrátím zpátky domů. Už mě unavovalo ještě další půl hodiny kroužit po našem sídlišti v naší obci a hledat místo, kde zaparkuji. Odpověď z našeho úřadu zněla: parkovací místa nejsou, počkejte až realizujeme projekt s novým velkokapacitním parkovištěm, pak bude místa dost. Tak mi nezbývá, než jen doufat, že se ho ještě dožiju.

A jaké zkušenosti máte s parkováním ve vašem městě vy? Napište nám na facebook nebo na redakční e-meil: redakce@pvnovinky.cz

(pž)

Komentáře

proč je za nadpisem tečka?

Poslat nový komentář