Ujížděl před policíí, v kufru měl kilo marihuany

Ujížděl před policíí, v kufru měl kilo marihuany
ilustrační foto

V úterý 17.7. 2012 zastavila hlídka policie osobní vozidlo v brodku u Prostějova. Řidič na výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval ve své jízdě dál. Policisté začali vozidlo pronásledovat směrem na Pivín. Řidič ujížděl po místních komunikacích i mimo ně nepřiměřenou rychlostí, kdy i v místech s povolenou rychlostí pouze 50 km/h se prohnal 120 až 130 km/h a tím ohrožoval bezpečnost ostatních.

Policistům se podařilo zastavit vozidlo s 26letým řidičem v obci Žešov. Při kontrole se řidič nechoval standardně a vzhledem k dalším zjištěným okolnostem vzniklo podezření, že by se ve vozidle mohly nacházet věci pocházející z trestné činnosti nebo věci, kterými byla trestná činnost spáchána. Vozidlo bylo převezeno na policii v Prostějově a řidič byl zadržen a umístěn do policejní cely.

„Na základě dalších skutečností bylo zjištěno, že se jedná o muže, který minimálně ve čtyřech případech porušil trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, který mu uložil soud. Tím se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Proti obviněnému bylo zahájeno trestní stíhání a ve čtvrtek 19.7.2012 byl na okresní státní zastupitelství dán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl dnešního dne soudem akceptován“, uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté v souvislosti s tímto mužem prověřují také okolnosti další možné trestné činnosti, neboť ve vozidle, které bylo zajištěno a byla u něho na základě příkazu soudu provedena prohlídka, byl nalezen přibližně 1 kg zpracované rostlinné hmoty s podezřením na tzv. marihuanu. Psychotropní látka byla zajištěna a bude zaslána ke znaleckému zkoumání na specializované policejní pracoviště k odborné expertíze. Muž je tedy podezřelý i z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Tento případ je nyní ve fázi prověřování.

(pž)

Poslat nový komentář