Policejní střípky

Policejní střípky
ilustrační foto

Stále častěji se objevují drogy za volantem. Včerejší den nebyl výjimkou a policejní hlídka opět načapala řidiče, který svou nezdopovědností ohrožoval v obci Smržice bezpečnost a plynulost silničního provozu.

24letý řidič při kontrole policejní hlídkou sice nenadýchal při testu na alkohol, ale policisté provedli i dechovou zkoušku na zjištění návykových látek, která ukázala pozitivní výsledek. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči mladý řidič odmítl. Na místě mu policie odebrala řidičský průkaz, aby nemohl dále pokračovat v jízdě. Trest mu uloží správní orgán na základě svého rozhodnutí.

 

V Kostelci na Hané pak policejní hlídka včera řešila případ sraženého cyklisty. Třiasedmdesátiletý muž vedl své jízdní kolo při pravé straně silnice směrem na Hluchov a na nepřehledném úseku byl předjíždějícím osobním vozidlem Opel Zafira sražen.

Podle tvrzení řidiče mu náhle senior vstoupil do cesty, řidič začal prudce brzdit, ale nedokázal již zabránit střetu. Strhnout řízení vlevo do protisměru nemohl, protože v té době tam jelo vozidlo VW Golf. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že řidič oplu nebyl pod vlivem alkoholu, ale opačný výsledek se dostavil u provedené zkoušky chodce. Hodnota se zastavila na čísle 0.47 promile alkoholu v dechu. Chodec utrpěl těžké zranění a musel být z místa převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. Míra zavinění je v tuto chvíli předmětem dalšího šetření.

(red)

 

Poslat nový komentář