Co týden dal (13. - 19. 8.) aneb Pozor na tropická vedra!

Co týden dal (13. - 19. 8.) aneb Pozor na tropická vedra!
ilustrační foto

Tak se nám protikorupční policie opět zaktivizovala a vtrhla do kanceláří Dopravního podniku hlavního města Prahy. Po agentuře Czech Invest je i tentokrát důvodem neprůhledný způsob zadávání veřejných zakázek. Prima, jen mám pocit, že už je tak nejmíň deset let pozdě.

Prahou prošel Duhový průvod homosexuálů. Stalo se tak za protestů různých aktivistů, především uskupení D.O.S.T., kterým údajně nejvíc vadila politická podpora celé akce. V tom bych s nimi i docela souhlasila, jinak se řídím úslovím – žít a nechat žít. A mezi námi, poznala jsem v životě pár homosexuálů a až na jednoho to byli všechno moc hodní, obětaví a přívětiví kluci.

Senát vrátil poslanecké sněmovně zákon o církevních restitucích, takže obrovsky diskutovaná záležitost nás bude provázet na podzim celou předvolební kampaní. Zazněla strašná spousta nadmíru silných slov a myslím, že ještě zazní. Osobně mi vadí nespravedlnost vůči ostatním restituentům, kteří museli poměrně složitě dokládat své nároky, což církev nemusí. Na druhé straně mi velmi vadí, že stát dnes platí mzdy duchovním církví, o nichž jsem snad v životě neslyšela. A to i duchovním, kteří mají na starosti třeba jen 19 farníků. Neboť – jak jsem zjistila na internetu -  počet  duchovních u nás v posledních letech významně vzrostl, takže na některé pastýře připadá oveček jen co by se na prsty rukou vešlo.

Na začátku se zmiňuji o protikorupční policii, která si ale podle mého názoru zatím nedovedla poradit s hazardem v Čechách. Ten má totiž místo daně z příjmů odvádět zhruba 3,5 miliardy korun na veřejně prospěšné účely. Podle Hospodářských novin jsou ale tyto odvody velmi neprůhledné a v řadě případů budí podezření, že jde o malou domů. Stačí si vzpomenout na aféru kolem bývalého šéfa Sazky, který se dnes někde vesele a hlavně spokojeně směje.

Čeká nás tropický týden. To není nic pro mě, vedra nesnáším a docela ráda se na tři dny zahrabu do jednoho olomouckého antikvariátu, kde je chladno i v pětatřiceti nad nulou. Vy si ale dávejte pozor, stáhněte žaluzie a nezapomínejte na pitný režim.

Olga Katolická

Poslat nový komentář