Kolik bude stát město Prostějov odkup podílu Micosu?

Kolik bude stát město Prostějov odkup podílu Micosu?
ilustrační foto

V polovině roku 2006 začal fungovat Aquapark v Krasické ulici v Prostějově, který vznikl na základě dohody o privátním partnerství firmy Micos a města Prostějov – Mi Pro Stav.

Antimonomolní úřad tehdy shledal, že stavba za zhruba čtvrtmiliardy korun vznikla obejitím zákona o veřejných zakázkách, udělil městu půlmilionovou pokutu. Dodnes ji soud nepotvrdil. Prostějovská radnice podala v této věci na antimonopolní úřad žalobu. Pokud by se podařilo radnici odkoupit podíl Micosu, předal by veškerá práva na provoz Aquaparku Domovní správě Prostějov. Radnice by tímto krokem očekávala například daňové zvýhodnění pro Domovní správu.

Provoz Aquaparku byl vždy ztrátový. Letošní čísla však ukazují, že letošní sezónu ukončil prostějovský aquapark poprvé v plusových číslech. Během prázdnin navštívilo areál přes dva tisíce lidí za den, celkem za sezónu to bylo téměř šedesát dva tisíc lidí a výdělek by mohl dosáhnout až 200 tisícové částky. Přesná čísla bude Domovní správa vědět až koncem října, kdy zkončí údržba a opravy.

(red)

Poslat nový komentář