Žešovské ochrání před dálnicí topoly

Žešovské ochrání před dálnicí topoly
ilustrační foto

 

Od velkého hluku z dálnice se konečně uleví obyvatelům Žešova, místní části Prostějova. Zastupitelé schválili přijetí dotace téměř 180 tisíc korun, která by měla problémy s hlukem a prachem z komunikace vyřešit.

 

 

Prostějovská místní část Žešov leží v těsné blízkosti rychlostní komunikace, což až dosud jejím obyvatelům ztrpčovalo život. "Je to nepříjemné, opakovaně jsme žádali o výstavbu nějaké zábrany. Nakonec se rozhodlo, že se kolem dálnice vysázejí stromy, které tak vytvoří přirozenou bariéru mezi silnicí a námi. Podle mých informací by to měly být rychlerostoucí topoly a s jejich výsadbou už se začalo," říká za osadní výbor Žešov jeho předseda Petr Odehnal.

Prostějovští zastupitelé na svém úterním zasedání schválili přijetí dotace z Operačního programu Životní prostředí právě na nákup a výsadbu topolů. Její výše činí téměř 180 tisíc korun.

"Určitě to vítáme a jsme rádi, žádali jsme o to již několik let. Sice to asi nebude tak účinné jako nějaký val nebo zástavba, ale rozhodně nám to pomůže," shrnuje Odehnal.(bat) 

 

Poslat nový komentář