Volno je tady. Kam vyrazit?

Volno je tady. Kam vyrazit?
ilustrační foto

 

Nevíte kam vyrazit o prodlouženém víkendu? Díky svátku sv. Václava, patrona naší země, máme tento týden o jeden den volna navíc, využít čas můžete třeba tak, že navštívíte některou z akcí, které vám přinášíme.

 

 

Muzeum kočárů otevírá depozitářVypravit se můžete například již zítra do Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem. Od dvou hodin odpoledne tu otevřou depozitář muzea a připraven je i bohatý doprovodný program. "V den sv. Václava, patrona České země, 28. září 2012 bude slavnostně otevřen dokončený depozitář Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem s doprovodným programem. Součástí slavnostního programu bude i odhalení a požehnání největšího smutečního kočáru všech dob, postaveného Václavem Brožíkem v Plzni," informuje majitel muzea Václav Obr na stránkách.

Plumlovský zámek obsadí vojáciPlumlovský zámek ožije v sobotu odpoledne vojáky. Dobývání Plumlova, na které se sjedou kluby vojenské historie, začíná o půl druhé odpoledne. Těšit se můžete na celodenné dění na zámeckém nádvoří, chybět nebudou ani ukázky bojových střetů z 2. světové války nebo ukázky vojenského ležení, výzbroje a výstroje na nádvoří zámku.

Staňte se vědcem a vyhrajte dalekohledBýt na chvíli vědcem, tak přesně to můžete, pokud se zítra vypravíte na prostějovskou hvězdárnu, je totiž Evropská noc vědců. Při té se již několikátým rokem otevírá Akademie věd nebo třeba právě hvězdárny po celé republice. Prostějovská hvězdárna se zatím účastnila všech ročníků tohoto projektu a nejinak tomu bude i letos. Hvězdárna bude zítra zdarma přístupna od 20:30 do 22:00 hodin a nabídne mimo jiné pozorování hvězdné oblohy a popis pozorovací techniky. Při zahájení pak na návštěvníky čeká soutěž tvořená deseti otázkami z astronomie, výherce získá hvězdářský zrcadlový dalekohled Celestron FirstScope 76/300mm se sadou okulárů, včetně montáže.Vyrazit za Nocí vědců můžete i do Olomouce, kde uvidíte, jak vypadá matematická kavárna, spánková laboratoř či stanete tváří v tvář své noční můře.

Koncert skupiny JablkoňNa koncert skupiny Jablkoň se můžete vypravit v sobotu večer do prostějovského hudebního klubu Apollo 13. "Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu," uvádí klub na svých stránkách. Koncert začíná v osm hodin večer.

Sraz veteránůKdo by ještě v neděli nebyl unaven a nevadilo by mu podívat se i za hranice Prostějovska, může vyrazit na hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou. Se sezónou se tu totiž budou loučit majitelé automobilových a motocyklových veteránů na srazu Oldtimer Clubu.(bat)

 

Poslat nový komentář