Kdo jsou? Přehled krajských zastupitelů z Prostějovska

Kdo jsou? Přehled krajských zastupitelů z Prostějovska
ilustrační foto

Kdo jsou? V pátek a sobotu lidé volili nové zastupitele kraje. Někteří z nich jsou známí, jiní méně. připravili jsme pro vás proto malý přehled těch, kteří pochází z Prostějovska.

Ing. Václav Šmíd (KSČM)pořadí 41446 hlasů

věk: 59 letpodnikatel Prostějovod roku 2010 zastupitel obce Prostějovod roku 2008 zastupitel kraje - Olomoucký kraj

Mgr. Alois Mačák, MBA (ČSSD)pořadí 22820 hlasůvěk: 48náměstek hejtmana Olomouckého krajeradní obce Prostějov

Politik, sportovec a básník, se narodil v roce 1964 v Prostějově. Vyrůstal ve sportovně založené rodině, kde dominoval především hokej, který aktivně hrával. Mnohostranné zájmy ho přivedly na politickou a odborovou dráhu. Nejdříve se angažuje v Občanském fóru a v polistopadových odborech a následně v komunální politice. V roce 1994 byl zvolen za ČSSD do Zastupitelstva města Prostějova. Od roku 1998 působil přes deset roků ve funkci místostarosty města Prostějova. V současnosti je členem Rady města Prostějova. V roce 2004 byl zvolen do Zastupitelstva Olomouckého kraje a v roce 2008 náměstkem hejtmana. V roce 1992 byl poprvé zvolen předsedou ZO OS KOVO Železárny Prostějov, odborové organizace, která nyní působí u osmi firem. Studoval v Olomouci a v Praze. Přes 14 roků se odborně věnuje zejména oblasti dopravy. Problematice dopravní obslužnosti a dopravy, kterou má ve vedení kraje na starosti, se chce i nadále věnovat také v dalším volebním období.

RNDr. Alena Rašková (ČSSD)pořadí 131394 hlasůvěk: 62 letmístostarostka a radní obce Prostějov

Vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci obor matametika- fyzika. Od roku 1974 učila na Středním odborném učilišti strojírenském v Prostějově, od roku 1989 do 2008 působila na Střední průmyslové škole oděvní v Prostějově. V roce 1998 byla zvolena do Zastupitelstva města Prostějova, od roku 2002 je členkou Rady města Prostějova a od 1. ledna 2009 vykonává funkci místostarostky.Členkou ČSSD je od roku 2004.

Mgr. Jiří Pospíšil (ODS)pořadí 31340 hlasůvěk: 46místostarosta a radní obce Prostějov

Ženatý, jedna dcera. Absolvoval Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci obor český jazyk – základy společenských věd. V letech 1989 až 1993 učil na Základní škole v Klenovicích na Hané, potom do roku 1999 na Reálném gymnáziu a základní škole města Prostějova. Od roku 1999 do 2002 byl zástupcem ředitele na Středním odborném učilišti obchodním v Prostějově. Od roku 2002 ředitelem na ZŠ a MŠ Palackého. V roce 2003 se stal členem ODS, v současné době působí jako předseda Místního sdružení ODS Prostějov a od listopadu 2010 také Oblastního sdružení ODS Prostějov. V roce 2006 byl zvolen zastupitelem a radním města Prostějova. Je členem finančního výboru zastupitelstva a členem Komise pro Regeneraci městské památkové zóny. Od roku 2010 je místostarostou města.Mezi jeho záliby patří sport (hokej, tenis, volejbal, florbal), četba, hra na hudební nástroje (bicí, kytara). Ovládá anglický jazyk. Jeho životním mottem je Kantův výrok: Jednej tak, aby se maxima tvého chování mohla stát všeobecným zákonem.

Kamil Zápeca (ODS)pořadí 7259 hlasůvěk: 42živnostník Hrubčice

Blanka Kolečkářová (TOP 09 a Starostové pro Olomoucký kraj)pořadí 4596 hlasůvěk 45starostka obce Držovice

V současnosti pracuje druhé volební období jako starostka Držovic, o jejichž osamostatnění se na žádost tamních občanů sama výrazně zasadila. Protože její zájem o politiku a občanskou společnost nekončí na hranici obce Držovice, rozhodla se v letošních podzimních volbách kandidovat do krajského zastupitelstva. Miluje slovácký folklór a toulky přírodou se svými nejbližšími, při kterých si ráda zahraje na kytaru. U té ovšem její láska k hudbě nekončí, zahraje také na klavír, či varhany. Za svou práci byla svými spoluobčany odměněna nominacemi v soutěžích Starostka roku 2010, nebo Žena regionu 2012.O politice v české kotlině říká: „Politika je věc, která se dotýká denně nás všech, neboť každý z nás je občanem nějaké vesnice či města. Věřím, že - pokud se do politiky dostanou takoví lidé jako pracovití, stateční a nadšení starostové - bude politika opět na dobré úrovni a lidé si politiků začnou znovu vážit. Vždyť starosty a lidi aktivní v komunální politice, každý z nás zná, protože s nimi bydlí v obci či městě.“

Ivana Dvořáková (ČSSD)pořadí 10669 hlasůvěk: 56starostka, radní zastupitelka obce Němčice nad Hanouzastupitelka Olomouckého kraje

Poslat nový komentář