Město zjednodušilo administrativu, za vjezdy se bude platit jen jednou

Město zjednodušilo administrativu, za vjezdy se bude platit jen jednou
ilustrační foto

 

Nové smlouvy, které odsouhlasila rada města Prostějova, výrazně zjednoduší administrativu kolem vjezdů pro invalidy na území města. Nově jejich zřizovatelé podepíší smlouvu a zaplatí jen jednou.

 

 

Výrazné zjednodušení administrativy si slibují od svého kroku radní, kteří odsouhlasili změnu způsobu uzavírání smluv s majiteli vjezdů pro invalidy. "Změna spočívá v tom, že zatímco jsme s nimi nyní uzavírali smlouvu na dobu neurčitou a poplatek museli platit ročně, nyní vydáme souhlas a platba proběhne jednorázově, nemusí na to každý rok myslet," informuje náměstek primátora Jiří Pospíšil. A tak zatímco doteď nájemci z řad občanů platili za vjezdy 10 korun/m2/rok a podnikatelé ještě o deset korun více, na základě nového systému jednorázově zaplatí 100 korun za metr čtvereční.

 

Podle Pospíšila se tímto krokem zjednoduší agenda a vjezd bude realizován na dobu neurčitou. "V tuto chvíli je na území Prostějova 303 starých smluv. Ty buď dojedou lhůtu deseti let a poté je převedeme na nový systém, nebo je obnovíme rovnou tak, aby se to sjednotilo." Kdy bude systém jednotný se podle něj zatím nedá říci. "Dokdy se to podaří zatím nevíme, ale úředníci na tom už intenzivně pracují," dodal.(bat)

 

Poslat nový komentář