Místní organizace ODS volila své vedení, post v čele obhájil Jiří Pospíšil

Místní organizace ODS volila své vedení, post v čele obhájil Jiří Pospíšil
ilustrační foto

 

Prostějovská okresní organizace ODS si zvolila nové vedení, v jejím čele zůstává náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. Na sjezdu se delegáti zabývali také výsledkem voleb a nominovali kandidáty do nejužšího vedení ODS na celostátní úrovni.

 

 

Nové vedení ODS na Prostějovsku na další dva roky zvolilo v pondělí večer na svém sněmu sedm desítek zástupců místní organizace ODS z celého okresu. Pozici v čele okresní organizace obhájil náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil, jeho místopředsedy se stali dva Sokolové. Tím prvním je vysokoškolský učitel a bývalý poradce exministra Pospíšila Petr Sokol z Prostějova, tím druhým pak zastupitel z  Otaslavic Mojmír Sokol.

 

Kromě volby vlastního vedení se sněm zabýval také výsledky voleb z minulého víkendu, ve kterých ODS nedosáhla takových výsledků, jaké by si přála. "Výsledky nás samozřejmě netěší. Zaplatili jsme zejména za celostátní politiku," uvedl staronový předseda Jiří Pospíšil. "Určitou útěchou může být snad jen fakt, že prostějovská ODS nedopadla v krajském srovnání vůbec špatně a ve srovnání okresních výsledků skončila hned za Olomouckem. Potvrdilo se také, že kandidáti z Prostějovska získali podporu voličů, o čemž svědčí vysoký zisk preferenčních hlasů," okomentoval zisk prostějovských demokratů Pospíšil. 

 

Posledním bodem programu pak byly nominace kandidátů do nejužšího vedení ODS na celostátní úrovni. Svou pozici ve Výkonné radě ODS již nebude znovu obhajovat dosavadní člen tohoto orgánu z Prostějovska Radim Fiala. (bat)

 

Poslat nový komentář