Dočká se nebezpečná křižovatka osvětlení?

Dočká se nebezpečná křižovatka osvětlení?
ilustrační foto

 

Nebezpečná křižovatka u výjezdu z Vrahovic – Čechůvek na Kralice, která si vyžádala nejednu vážnou nehodu, se možná v brzké době dočká osvětlení. Město nechalo zpracovat projekt, který nyní odešle na kraj.

 

 

„Je tady kolmé křížení s komunikací druhé třídy číslo 150 Prostějov - Přerov a jde o nebezpečný úsek, kde v minulosti došlo k dopravním nehodám s vážnými následky. Naposledy 9. srpna tohoto roku, kdy tady musel zasahovat i vrtulník zdravotnické záchranné služby," vysvětluje náměstek primátora Zdeněk Fišer. Právě nehoda z 9. srpna, kdy řidič osobního auta přehlédl stopku a vjel na hlavní silnici, kde ho smetl náklaďák, patřila mezi ty vážnější. Auto skončilo na střeše v příkopě, jeho řidič na jednotce intenzivní péče. 

 

V rámci zvýšení bezpečnosti křižovatky nechalo nyní město zpracovat projektovou dokumentaci na osvětlení křižovatky, kterou daruje Olomouckému kraji. "Slibujeme si od toho, že kraj, který je majitelem silnice číslo 150, nalezne blízké řešení a bude investovat do osvětlení nebezpečné křižovatky,“ dodal Fišer.(bat)

 

Poslat nový komentář