Město za provoz MHD doplatí téměř 19 milionů korun

Město za provoz MHD doplatí téměř 19 milionů korun
ilustrační foto

Téměř 19 milionů korun, tolik letos doplatí Prostějov na ztrátový provoz MHD ve městě, kterou provozuje společnost FTL. Oproti loňskému roku tak připlatí navíc asi 250 tisíc korun.

 

Rada města Prostějova na svém posledním zasedání rozhodla o výši doplatku za prokazatelnou ztrátu za provoz městské hromadné dopravy, kterou v Prostějově provozuje společnost FTL. "Město poskytne dopravci úhradu prokazatelné ztráty ve výši 18 652 000 korun,“ vysvětluje náměstkyně primátora Alena Rašková. 

 

Podle ní vedení města v současné ekonomické situaci nechce zatěžovat peněženky občanů. "Na druhou stranu, i když také veřejné rozpočty pociťují na příjmové stránce dopady recese, chceme pro Prostějovany zachovat maximum služeb, ke kterým patří také městská hromadná doprava," informuje Rašková s tím, že právě proto rada prosadila, že městská hromadná doprava v Prostějově bude v příštím roce zachována v současném rozsahu, co se týká počtu najetých kilometrů - tedy 723 tisíc. Zachována zůstane také výše jízdného.

 

Důležitou zprávou pro občany je pak také chystaná úprava jízdních řádů, kdy na základě jejich požadavků a podnětů dojde k navýšení dopravní obsluhy průmyslové zóny. „Dopravce toho dosáhne tím, že omezí některé minimálně využívané spoje, kvalita dopravní obslužnosti města zůstane zachována,“ dodává Rašková.(bat) 

 

Poslat nový komentář