Chceme chodník, řekli na schůzce radním obyvatelé místní části

Chceme chodník, řekli na schůzce radním obyvatelé místní části
ilustrační foto

Obyvatelé Krasic, Čechovic a Domamyslic se včera setkali s radními města Prostějova, aby jim přednesli své problémy. Mezi ty patří především chybějící chodník k obchodnímu domu. Radní slíbili, že se problémem budou zabývat.

 

"Nejvážnějším problémem, který jsme s vedením města řešili, je úplně chybějící chodník k Intersparu. Lidé musí chodit v blátě přes pole, maminky s kočárkama se tam nemají jak dostat, je to hrozné. Stěžovali jsme si už před dvěma lety, město nás ale odbylo tím, že se jedná o soukromý pozemek," říká předseda osadního výboru, pod který obce spadají, Oldřich Vrcha.

 

Nyní se zdá, že všechno bude jinak a město přeci jen chodník postaví, alespoň to včera nespokojeným obyvatelům naznačil náměstek primátora Zdeněk Fišer. "v tuto chvíli už se provádí projektová dokumentace na chodník vedoucí z ulice Luční ke kruhovému objezdu, bude velmi záležet na tom, jak dopadne, kolik peněz budeme mít a jaké bude počasí. Pokud by vše vyšlo, mohl by se chodník postavit ještě letos, pokud ne, zařadíme jej do rozpočtu na příští rok," vysvětlil Fišer.

 

Obyvatele však trápí i další věci. Některým lidem vadí například škaredá zastávka vedle restaurace U Kovárny, jiní by rádi postavili další fotbalové hřiště. "Mezi dalšími problémy bych rád vypíchl trasu autobusu č. 6, který jede z Domamyslic přes Krasice. Pokud chtějí lidé jet do obchodu, který je odsud 500 metrů, musí jet autobusem 10 kilometrů do města, tam přesednout a jet zase zpátky. Přes Krasice jede několik autobusů, nevím, proč by šestka nemohla stavět i u supermarketu tak, aby se tam dostali všichni lidé," uvažuje Vrcha.

 

Radní se s obyvateli okolních obcí setkali v polovině svého funkčního období poprvé od svého programového prohlášení, ve kterém si setkání s nimi vytkli za cíl. "Jsem velmi ráda, že setkání proběhlo, následovat budou ještě další. Můžeme tak skutečně reagovat na problémy a žádosti obyvatel v konkrétních městských částech," zhodnotila včerejší schůzku radní Milada Sokolová.(bat)

 

Poslat nový komentář