Prostějovský poslanec Radim Fiala opustil ODS, ohrozí to vládu?

Prostějovský poslanec Radim Fiala opustil ODS, ohrozí to vládu?
ilustrační foto

 

Prostějovský poslanec Radim Fiala opustil ODS, vrásky na čele tak udělal především premiéru Petru Nečasovi, protože jeho vláda krokem poslance přišla o křehkou většinu.

 

 

"Chci plnit sliby, které jsem dal svým voličům," řekl dnes odpoledne Radim Fiala novinářům důvod, proč vystoupil z ODS. Své rozhodnutí pak odůvodnil dlouhodobými neshodami, které v poslední době vyvrcholily problematikou zvyšování daní. "Dále je to, že jsem nezaznamenal na různých úrovních ODS nebo vedení ODS žádnou sebereflexi na právě proběhlé krajské a senátní volby. Ten třetí důvod je Evropská Unie, já jsem nikdy nehlasoval pro Lisabonskou smlouvu, pro Evropský měnový stabilizační mechanismus. Nehlasoval jsem ani pro záruku 385 miliard dluhu, který jsme převzali za EU," doplnil prostějovský poslanec, který byl členem výkonné rady ODS i vedení regionu.

 

Na otázku, zda zůstane v klubu ODS odpověděl Fiala, že nikoliv. "Ne, samozřejmě ne. Pokud už nejsem členem ODS, nemohu být ani v klubu. Chci plnit sliby, které jsem dal svým voličům. Budu nadále podporovat tuto koaliční vládu, za předpokladu, že se bude řídit koaličním programem a za předpokladu, že bude respektovat středopravý koncept vládnutí," vysvětlil poslanec.(bat) 

 

Poslat nový komentář