Nové občanské sdružení pomáhá tancem, založili jej studenti

Nové občanské sdružení pomáhá tancem, založili jej studenti
foto: Tomáš Charvát/tomascharvat.cz

 

Nové občanské sdružení Pomáhám tancem vzniklo v říjnu z iniciativy prostějovských studentů, kteří za sebou mají organizaci úspěšného stejnojmenného plesu. Tam se vybralo 62 000 Kč pro prostějovskou onkologickou ambulanci. V nejbližší době připravuje sdružení druhý ročník plesu a do budoucna plánuje další akce.

 

 

Myšlenka založit sdružení vznikla v létě, kdy organizátoři získali na realizaci již druhého charitativního plesu grant z programu Think Big, který realizuje Nadace O2. Ten se bude konat 8. února ve Společenském domě v Prostějově. Ponese se ve stejném duchu jako ples první; samozřejmostí je dobrá zábava, tanec a samozřejmě podpora nemocných.

Organizátoři mají mezi svými blízkými nejednoho člověka, který trpěl nebo trpí onkologickým onemocněním, proto pošlou peníze ze vstupného, tomboly a prodeje propagačních materiálů opět na prostějovskou onkologii. V programu plesu si každý najde to svoje, od klasického předtančení až po energickou capoeira show. Samozřejmostí je bohatá tombola, hlavní cenou bude vyhlídkový let. K tanci a poslechu bude celý večer hrát skupina Kanci paní nadlesní.

 

„Jelikož ale nechceme zůstat pouze u organizace velkého benefičního plesu, založili jsme sdružení. Rádi bychom uspořádali například malý ples na náměstí se symbolickým vstupným. Výtěžek by putoval na léčebnu dlouhodobě nemocných. Dalším nápadem je uspořádat sérii tanečních odpolední,“ uvedl předseda sdružení Tomáš Lázna. Členskou základnu tvoří především studenti, do sdružení vstoupila ale například také předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova, Ing. Milada Sokolová. „Paní Sokolová je pro nás velkým přínosem, má spoustu zkušeností a je velice ochotná,“ prozradil Tomáš Lázna. „Stále hledáme nové aktivní členy. Všichni zájemci o činnost sdružení mohou navštívit naše webové stránky www.pomahametancem.eu,“ doplnil.

 

Ustavující valná hromada proběhla 19. října a sdružení má v současné době deset členů. Nezbývá, než věřit, že se sdružení bude dařit uspořádat co nejvíce akcí a pomůže co největšímu množství nemocných.

Autor: Tomáš Lázna více o občanském sdružení se můžete dozvědět na jeho webových stránkách: http://pomahametancem.eu 

 

Poslat nový komentář