Prostějov je pro podnikatele dobrým místem, ukázal výzkum

Prostějov je pro podnikatele dobrým místem, ukázal výzkum
ilustrační foto

Správně zvolená doba úředních hodin, podpora webových stránek, dotace pro veřejnou dopravu, cena bytů nebo počet firem. To všechno yneslo Prostějov na první příčku mezi podniktalestky nejpřívětivější města v Olomouckém kraji.

Města hodnotí ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys podle padesáti kritérií rozdělených do dvou částí: Podnikatelské prostěředí a přístup veřejné správy. Vítězný Prostějov si vedl velmi dobře především v oblasti přístupu veřejné správy. V tomto kritériu byl nejlepší v kraji. V hodnocení podnikatelského prostředí skončil až šestý. Přesto i letos obhájil své loňské prvenství.

 

Na druhém místě skončil loni dvanáctý Šumperk. Podnikatelé v Šumperku totoiž vnímají velmi pozitivně nízkou míru korupce či jsou spokojeni s přehledností webových stránek. Třetí Lipník nad Bečvou získal výborné hodnocení za ceny stavebních pozemků nebo za počet městských strážníků.

 

Město pro byznysje srovnávací výzkum, do kterého se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky. Jeho cílem je vytvořit diskusní platformu na téma možnosti malého a středního podnikání ze strany samospráv. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.(red) 

Poslat nový komentář