"Urazili jste voliče", zaútočili komunisté v zastupitelstvu na radní z ODS

"Urazili jste voliče", zaútočili komunisté v zastupitelstvu na radní z ODS
ilustrační foto

Je možné oddělit funkci radního od stranické příslušnosti potažmo osobního názoru? Na tuto problematiku nechtic narazili zastupitelé při svém jednání minulý týden, když zástupce komunistů kritizoval dva z členů rady za ODS, kteří se ne zrovna pochvalně vyjádřili po krajských volbách k jejich výsledkům.

Radní Jiří Pospíšil a Milada Sokolová z ODS v Prostějovském Večerníku kritizovali výsledky voleb do krajského zastupitelstva. V těch vyhrála ČSSD, nebývale dobrého výsledku však dosáhli také komunisté, kteří nyní usedli do krajské koalice.

 

"Není vůbec košer, když se takto útočně oficiálně vyjadřují radní,“ začal na zasedání debatu Jaroslav Šlambor a vzápětí vztáhl vyjádření radních na sebe. "Ptám se proto, jakou hrůzu máte z dlouholetého jednání s KSČM a také se mnou osobně?“

 

Když se k tomu ani jeden z radních, na které byl dotaz směřován, nevyjádřil, snažil se emoce uklidnit sám primátor města Miroslav Pišťák. "To je diskuse, o kterou na území radnice příliš nestojím. Je totiž velký rozdíl, když někdo odpovídá jako radní nebo soukromá osoba," míní primátor. "I mně se často stává, že řeknu názor jako soukromá osoba a pak je mi jej novináři vloží do úst jako názor primátora. Nechte si tu diskusi na jinou úroveň, ne na zastupitelstvo města, kde máme řešit jiné problémy. Byl bych nerad, kdybychom tady začali politikařit,“ dodal Pišťák.

 

Zastupiteli Šlamborovi však vadilo také to, že oba radní údajně urazili mnoho lidí, kteří ve volbách komunisty volili. „Byl jsem dotázán jako představitel politické strany, ne jako radní. Za to, že to novinář napsal špatně, nemůžu,“ přišel nakonec s reakcí první náměstek Jiří Pospíšil. Dabatu nakonec uzavřel Tomáš Blumenstein z ODS. „Čtyřicet let tu komunisté rozhodovali, co se může a nemůže napsat do novin. Naštěstí už je tato doba pryč.“

(bat)

Komentáře

Pane Šlambor
Je tragedií tohoto národa , že se touží vrátit zpět do totality jenom proto,
že raději budou žít na kolenou v ubohosti a područí bolševické totální ideologie ,kterou jste reprezentoval a nadále reprezentujete.Já jsem pane Šlambor nezapoměl, především Vaší působnost v armádě .
Stanislav Vejvar

Poslat nový komentář