Co týden dal (12. - 18. 11.)

Co týden dal (12. - 18. 11.)
ilustrační foto

Vedení našeho města pokračuje v setkávání se s lidmi z okrajových částí. Tento týden si obyvatelé Žešova nejvíc stěžovali na hluk. Není to nic nového, dálnice v některých úsecích skutečně negativně ovlivňuje pohodu místních obyvatel.  Podle náměstkyně primátora města bylo před nedávnem vysázeno několik desítek stromů a keřů kolem komunikace, je však třeba počkat, až zeleň trochu povyroste a začne plnit svůj účel.

Ve středu začalo vypouštění drozdovického rybníku, které odstartuje jeho revitalizaci. Rybník je využíván jako chovný, byl založen již v roce 1460 a má  rozlohu 1,4 hektaru.  Závěrečný výlov ryb bude koncem listopadu. Kapři, líni a na devadesát tříletých amurů se přestěhují do jiných chovných rybníků.  

A máme tu opět jakýsi folklor naší nejvyšší politiky – na obzoru je vládní krize (nevím už kolikátá).Tentokrát se do sporu dostala vicepremiérka Karolína Peake a premiér Petr Nečas kvůli obsazení křesla ministra dopravy. Mezi námi, těch vládních krizí už bylo tolik, že mě to přestává zajímat.

Oslavili jsme výročí 17. listopadu skutečně „po česku“. Zatímco prezident Klaus přišel s kytkou k památníku na Národní třídě, kde jej provázely protesty a obvinění z rozkrádání země, v Brně demonstrovali neonacisté a na Václavském náměstí se za účasti odborů a občanských iniciativ z platformy Stop vládě mluvilo o tom, jak dalece je správné schvalování důležitých zákonů křehkou většinou sto a jednoho hlasu. S rozumným řešením však nepřišel nikdo.

Ale dnes skončím pozitivně. Tenisté Štěpánek a Berdych v sobotu zvítězili ve čtyřhře a  k vítězství v Davis cupu chybí českému týmu jediný bod. Bylo by to krásné – takže v neděli po obědě budeme fandit – nezapomeňte!

A ještě něco na závěr. Víte, co znamená přísloví - za málo peněz hodně muziky? Příklad: Kamarádka mi koupila za 50 korun odkvetlou orchideu. Starala jsem se o ni rok a včera mi Catleya vykvetla. Koukněte – není krásná?

Olga Katolická

Neděle, Listopad 18, 2012 - 09:45

Poslat nový komentář