Pomozte dětem splnit jejich vánoční přání

Pomozte dětem splnit jejich vánoční přání
ilustrační foto

Přilba na kolo, kosmetika, sluchátka nebo třeba fotbalový míč, to jsou věci, kterými můžete o Vánocích rozzářit oči dětem z Dětských domovů v Prostějově a Plumlově. Oba se totiž letos zapojily do akce Strom splněných přání, jejímž prostřednictvím mohou lidé od dnešního dne dětem na Prostějovsku dárky zakoupit.

 

Strom splněných přání, to je akce, díky níž se mohou i děti v dětských domovech po celé republice těšit na Ježíška. Lidé už úspěšně plní místa pod stromečky například v olomouckých domovech, letos se prostřednictvím sdružení Dobré místo pro život a prostějovského Okrašlovacího spolku zapojily i dětské domovy na Prostějovsku. "Obrátila se na mě kolegyně, předsedkyně sdružení Dobré místo pro život, která pomáhá splnit prostřednictvím webových stránek www.dobremistoprozivot.cz vánoční přání dětem v domovech v Olomouci. Oslovila jsem proto pány ředitele v "našich" dětských domovech - Prostějov a Plumlov - zda by také měli zájem zapojit se do této aktivity a prostřednictvím "dárců" udělat radost dětem," vysvětluje předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

 

Jedním ze dvou domovů, které se do akce zapojily, je ten prostějovský. "Děti měly při výběru dárků volnou ruku, ale samozřejmě o tom mluvily s vychovateli, kteří dohlédli na to, aby dárky nebyly ani moc drahé, ale ani moc levné. Většina dětí totiž nezná hodnotu peněz, a tak zatímco si některé přály dražší věci, jiné chtěly dárek třeba za 50 korun. Proto se nakonec vždy volila taková zlatá střední cesta," popisuje způsob, jakým si děti dárky vybraly, ředitel domova Vladimír Brablec.

A co si děti přejí? Koupit jim můžete třeba fotbalový míč, kosmetiku, elektrický kartáček nebo tašku do školy. "Přání se liší podle věku dětí, mladší si častěji přejí hračky, starší pak elektroniku nebo kosmetiku," vysvětluje Brablec.

 

Radost dětem můžete udělat velmi snadno. Stačí si vybrat dárek, kterým chcete potěšit a na stránkách sdružení Dobré místo pro život si jej zarezervovat. "Vzápětí Vám přijde e-mail, že zakoupený dárek můžete odevzdat v sídle Okrašlovacího spolku města Prostějova na Vrlově ulici v Prostějově, nebo osobně předat zástupcům dětských domovů, kteří se budou účastnit vánočního večírku Spolku, který se koná 14. prosince od šesti hodin odpoledne v restaurační části Národního domu," informuje Milada Sokolová a s tím, že doufá, že radost bude mít co nejvíce dětí. "Bylo by skvělé, kdyby se lidé zapojili a všechny děti našly pod stromečkem to, co si vysnily."(bat)

 

Poslat nový komentář