Nenechte si ujít výstavy, které začínají zítra a pozítří

Nenechte si ujít výstavy, které začínají zítra a pozítří
ilustrační foto

Prostějov (bat) Pokud uvažujete, kam v následujících dnech vyrazit za kulturou, můžete zkusit navštívit některou z vernisáží a výstav, které právě teď v Prostějově začínají.

Už zítra v kavárně Galerie Národního domu v Prostějově můžete navštívit vernisáž výstavy obrazů a grafik Karla Šafáře - Podoby. Akce za účasti autora začíná v šest hodin odpoledne. Úvodního slova se ujme kurátor výstavy Miroslav Švancara, součástí je i Hudebně literární večer s názvem Ve společnosti obrazů K.Š., při kterém se návštěvníkům představí například Romana Sittová, Radomír Švec, Josef Hervert či Aleš Deutsch. Kdo nestihne vernisáž, může se přijít podívat na výstavu, která tu bude až do konce ledna.

 

Ve čtvrtek se pak můžete těšit na vernisáže hned dvou zajímavých výstav. Obě se uskuteční v Muzeu Prostějovska. Tou první, jejíž začátek je v pět hodin odpoledne, je retrospektivní výstava malíře, grafika a ilustrátora Jana Preislera, který je díky své tvorbě s Prostějovskem výrazně svázán. Muzeum Prostějovska představí návštěvníkům rozsáhlou expozici, kterou získalo zápůjčkami z mnoha českých muzeí i galerií. Zároveň výstavou navazuje na cyklus představení osobností českého výtvarného umění. Výstava potrvá až do 3. února.

 

Druhou výstavou, kterou můžete v prostorách muzea do 3. února zhlédnout, je expozice s názvem kočárek v průběhu staletí. Ze soukromé sbírky Miroslavy Pecháčkové tu bude k vidění velké množství kočárků, ve kterých se v průběhu staletí vozily nejen děti, ale i panenky a medvídci.

Poslat nový komentář